تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: قزوین یکی از استان‌هایی است که به عنوان پایلوت پورتال اوقات فراغت در نظر گرفته شده است و تا دو هفته آینده این سامانه فعالیت خود را در قزوین آغاز می‌کند. مهران قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: استان قزوین […]

[ad_1]

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: قزوین یکی از استان‌هایی است که به عنوان پایلوت پورتال اوقات فراغت در نظر گرفته شده است و تا دو هفته آینده این سامانه فعالیت خود را در قزوین آغاز می‌کند.

مهران قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: استان قزوین پایلوت اجرای طرح «به سوی آینده» نیز است. هدف از اجرای این طرح ایجاد انگیزه برای نوجوانان دانش آموز به منظور جهت‌گیری برای مسیر صحیح شغل آینده است و در سال جاری این طرح برای ۱۰ هزار دانش آموز اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری سمن جدیدی راه اندازی نکرده‌ایم، گفت: با توجه به آنکه سامانه ثبت تقاضا و صدور اعتبارنامه سمن‌ها راه‌اندازی شده، قرار شد ثبت سمن‌ها از این طریق صورت بگیرد. بنابراین در سال جاری به ۵۶ سمن استان، سازمان مردم نهاد جدیدی اضافه نشده است.

قاسمی تصریح کرد: استان‌های دیگر نیز سازمان‌های مردم نهاد جدیدی را ثبت نکرده‌اند، بلکه تقاضاهایی که در اسفندماه سال ۹۴ ارائه شده بود امکان به پایان رساندن ثبت آن‌ها در سال گذشته فراهم نشد و به عنوان سمن‌های سال ۹۵ به ثبت رسیدند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین اضافه کرد: از طریق سامانه ثبت تقاضای راه‌اندازی سمن‌ها تا کنون هفت درخواست دریافت کرده‌ایم. بیشتر این درخواست‌ها در زمینه موضوعی مانند محیط زیست، حقوق شهروندی، آسیب‌های اجتماعی و علمی- پژوهشی است. مراحل پذیرش تقاضاها سخت‌تر و آزمایش اعتیاد  هم اضافه شده است.

قاسمی در پایان با بیان اینکه خانه جوان استان قزوین به احتمال زیاد دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در آخرین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که با حضور استاندار قزوین برگزار شد، تصمیم گرفته شد نیمی از هزینه‌های ساخت خانه جوان را استانداری قزوین و نیم دیگر را وزارت ورزش و جوانان تقبل کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس