تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناسان مطالعات جوی و زمین‌شناسی در دانشگاه آریزونا در گزارش جدیدی اعلام کردند که ارزیابی میزان بالا آمدن سطح آب اقیانوس آرام می‌تواند فاکتوری برای محاسبه دمای سطح زمین در آینده باشد. به گزارش ایسنا، این کارشناسان بر اساس سطح آب اقیانوس آرام در سال ۲۰۱۵ محاسبه کرده‌اند که تا پایان سال جاری میلادی […]

[ad_1]

کارشناسان مطالعات جوی و زمین‌شناسی در دانشگاه آریزونا در گزارش جدیدی اعلام کردند که ارزیابی میزان بالا آمدن سطح آب اقیانوس آرام می‌تواند فاکتوری برای محاسبه دمای سطح زمین در آینده باشد.

به گزارش ایسنا، این کارشناسان بر اساس سطح آب اقیانوس آرام در سال ۲۰۱۵ محاسبه کرده‌اند که تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۱۶) میانگین دمای سطحی جهان ۰.۲۸ درجه سانتیگراد بیشتر از سال ۲۰۱۴ افزایش خواهد یافت.

همچنین در سال ۲۰۱۵ نیز به تنهایی میانگین دمای سطحی جهانی تا ۰.۱۸ درجه سانتیگراد افزایش یافت. در حال حاضر تمرکز این کارشناسان بر پیش‌بینی افزایش میانگین دمای سطحی جهان تا پایان سال جاری میلادی است.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، کارشناسان پیش‌تر می‌دانستند سرعتی که دمای سطح زمین و همچنین سطح آب اقیانوس افزایش می‌یابد با هم متفاوت است اما تاکنون این دو پدیده را در ارتباط با هم بررسی نکرده بودند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس