تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۴
اتحاد علیه لابی‌های مخالف توافق و هوادار جنگ;

حامیان توافق با ایجاد صفحه‌ای در شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا پیس از رای‌گیری نمایندگان کنگره امریکا درباره توافق هسته‌ای، حمایت‌شان از این توافق را نشان دهند.

پس از برگزاری جشن توافق هسته‌ای  ایرانیان در خیابان‌های تهران اینک هواداران توافق قصد دارند در بسیار از شهرهای مختلف جهان با عنوان راهپیمایی “صلح” حمایت‌شان از توافق هسته‌ای ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ و مخالفت‌شان با اقدامات کارشکنان در مسیر اجرایی‌شدن توافق را نشان دهند.

 

به گزارش گذارنیوز ، خبرگزاری فرانسه با اشاره به تصمیم هزاران نفر از حامیان توافق برای برگزاری تظاهرات در روز شنبه می‌نویسد: “سازماندهی این تظاهرات توسط امریکایی‌های ایرانی‌تبار صورت گرفته است. حامیان توافق با ایجاد صفحه‌ای در شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا پیس از رای‌گیری نمایندگان کنگره امریکا درباره توافق هسته‌ای، حمایت‌شان از این توافق را نشان دهند. فعالان حامی توافق گفته‌اند که راهپیمایی‌ها توسط ساکنین کشورهای خارجی صورت می‌گیرد و نشانه‌ای از اتحاد علیه “لابی‌های هوادار جنگ” در امریکا خواهد بود.”

 

خبرگزاری فرانسه در ادامه اشاره کرده این فعالان که قصد برگزاری راهپیمایی در روز شنبه را دارند اعلام کرده‌اند که به هیچ حزب و گروه سیاسی وابسته نیستند. از جمله جزئیات دیگر مربوط به این خبر انجام تظاهرات در بیش از ۸۰ شهر جهان از جمله توکیو، ملبورن، پاریس، اوتاوا و نیویورک خواهد بود.

 

خبرگزاری فرانسه در ادامه به نقل از “ماری هارف” سخنگوی وزارت امور خارجه نوشته است که آن وزارتخانه درباره این اقدام نظری دارد اما این کاری “عالی” برای حمایت از توافق است. خبرگزاری فرانسه همچنین اشاره کرده که خانم “معصومه ابتکار” معاون رییس جمهوری ایران ضمن قرار دادن لینک این کمپین داوطلبانه نوشته است که این موضوع باعث کمک به صلح و جهانی امن‌تر و آرام‌تر خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس