تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۴

رییس جمهوری روز قدس را یادگار بزرگ امام راحل برشمرد و گفت: ملت های اسلامی در روز جهانی قدس، ندای وحدت خود را سر می دهند.   به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آستانه روز جهانی قدس، مسلمانان و بویژه مردم ایران اسلامی را به حضور باشکوه تر در مراسم روز جهانی […]

رییس جمهوری روز قدس را یادگار بزرگ امام راحل برشمرد و گفت: ملت های اسلامی در روز جهانی قدس، ندای وحدت خود را سر می دهند.

روحانی

 

به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آستانه روز جهانی قدس، مسلمانان و بویژه مردم ایران اسلامی را به حضور باشکوه تر در مراسم روز جهانی قدس فرا خواند و تصریح کرد: مسلمانان با حضور گسترده خود در این روز به دنیا می گویند با وجود سکوت برخی ها درقبال ظلم غیرقابل وصفی که به ملت بزرگ فلسطین شده، آنان هرگزقدس شریف و ملت مظلوم فلسطین را فراموش نخواهند کرد.
وی ادامه داد: روز قدس در واقع روزی است که ملت های مسلمان و به ویژه ملت ایران، ندای مظلومیت یک ملت بزرگ را که ۶۶ سال است از خانه و کاشانه خود آواره شده، به گوش جهانیان می رسانند.
رییس جمهوری افزود: مردم جهان در این روز به عنوان نمادی از یک حادثه غریب و کم نظیر تاریخی که یک ملت بزرگ به طور کامل آواره شده، یکصدا با هم فریاد آزادی فلسطین را سر می دهند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه روزقدس امسال دو ویژگی دیگری هم دارد، گفت: ویژگی نخست این است که امسال در منطقه کشتاری از سوی مزدورانی به راه افتاده که در واقع در پشت سر آنان صهیونیست ها هستند؛ مردم امسال با حضورشان در تظاهرات روز قدس، نفرت خود را از رژیم صهیونیستی و این گروههای تروریستی وابسته به آن اعلام می کنند.
روحانی در ادامه به مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ اشاره کرد و در تشریح ویژگی دوم روز قدس امسال اظهار کرد: حضور باشکوهتر مردم ایران درروز قدس درشرایط کنونی مذاکرات، یک نوع پشتیبانی بزرگ ازحقوق و عزت خودشان است و هر چه این راهپیمایی شکوهمندتر باشد، عزت ملت مسلمان ایران و قدرت دولت و نظام اسلامی از دید جهانیان بیشتر خواهد بود.
رییس جمهوری همچنین درپاسخ به پرسشی درباره تاثیر فعالیتهای گروههای تکفیری و تروریستی در منطقه بر انحراف افکار عمومی از موضوعاتی مانند اشغال سرزمین فلسطین و کشتار مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی گفت: مسلما یکی از آثار سوء حضور گروهک های تروریستی، انحراف افکار عمومی جهان از موضوعات اصلی است.
روحانی با اشاره به اینکه مردم مسلمان هر کشوری که گرفتار حضور این مزدوران تروریست هستند، ذهنشان درگیر جنایات این گروهک ها در درون کشورهایشان می شود، افزود: یکی از فوایدی که تروریست ها برای قدرت های بزرگ و صهیونیست ها دارند همین است که ملل اسلامی را از آن هدف بزرگی که در این منطقه همه با هم دارند یعنی’ آزادی قدس’ ، منحرف می کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس