تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ راهنمایی و رانندگی و مسئولان عمرانی باید دست به دست هم داده و با فراهم کردن زیرساخت‌ها، موجبات کاهش آمار تلفات در جاده‌ها را فراهم کنند. احمد بیگدلی در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر این که برای کاهش آمار تلفات جاده‌ای باید […]

[ad_1]

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ راهنمایی و رانندگی و مسئولان عمرانی باید دست به دست هم داده و با فراهم کردن زیرساخت‌ها، موجبات کاهش آمار تلفات در جاده‌ها را فراهم کنند.

احمد بیگدلی در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر این که برای کاهش آمار تلفات جاده‌ای باید فرهنگ سازی در مردم شکل بگیرد گفت: ضمن ایجاد فرهنگ سازی باید همه خود را موظف بدانند تا قوانین مصوب شده را رعایت کنند البته رعایت قانون هم نیاز به یکسری امکانات و زیرساخت‌ها دارد که باید در اختیار مردم قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به این که وجود جاده‌های غیر استاندارد نیز در ایجاد تصادفات و بالا بردن آمار تلفات در جاده‌ها نقش دارد، اظهار کرد:‌ مسئولان ذی ربط اعم از راهنمایی و رانندگی و عمرانی کشور باید دست به دست هم دهند و ضمن ایجاد زیر  ساختهای مناسب، لوازم و امکانات مورد نیاز را در اختیار مردم قرار دهند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس تصریح کرد: مسئولان نسبت به تعمیر و اصلاح جاده‌ها و نقاط حادثه خیز باید اقدام کرده و امکانات را فراهم کنند. در واقع راهنمایی و رانندگی از یک طرف و مسئولان عمرانی کشور نیز از طرف دیگر باید وظایف خود را به درستی انجام دهند و بعد از آن فرهنگ سازی به نحو مطلبی صورت گیرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: باید نسبت به اطلاع رسانی و نحوه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی چه در داخل شهرها و یا جاده‌های برون شهری به طور دقیق انجام شود و این مساله علاوه بر این که وظیفه راهنمایی و رانندگی است، وظیفه آموزش و پرورش هم است که تا از همان ابتدا آموزش‌های لازم انجام شود.

وی در پایان اظهار کرد:‌ بنابراین علاوه بر راهنمایی‌ و رانندگی، صدا و سیما و جراید هم می‌توانند در آگاهی رسانی نسبت به رعایت قوانین اقدام کنند تا موجب کاهش تصادفات شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس