تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بررسی‌های جدید نشان داده است رانندگان اتومبیل‌های مرسدس بنز و BMW بیش از دیگر افراد در معرض ابتلا به سرطان چشم قرار می‌گیرند. به گزارش فارس، نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد رانندگان اتومبیل‌های BMW و مرسدس بنز به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر ماورای بنفش (UV) دو برابر بیشتر […]

[ad_1]

بررسی‌های جدید نشان داده است رانندگان اتومبیل‌های مرسدس بنز و BMW بیش از دیگر افراد در معرض ابتلا به سرطان چشم قرار می‌گیرند.

به گزارش فارس، نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد رانندگان اتومبیل‌های BMW و مرسدس بنز به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر ماورای بنفش (UV) دو برابر بیشتر از دیگر افراد در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌گیرند.

پنجره‌های کناری در برخی مدل‌های بنز و BMW تنها می‌توانند کمتر از ۶۰ درصد اشعه‌های مضر ماورای بنفش را فیلتر کنند و همین مسئله موجب می‌شود آنها بیش از دیگر افراد در معرض ابتلا به سرطان چشم قرار بگیرند.

این تحقیق را موسسه چشم‌پزشکی واچلر در شهر لس‌آنجلس انجام داد و بر اساس آن ۲۹ دستگاه اتومبیل ساخت ۱۵ شرکت خودروسازی مختلف مورد تحیل قرار گرفتند. در پایان مشخص شد در حالی که شیشه بزرگ جلوی اتومبیل‌ها تا ۹۸ درصد از اشعه‌های مضر ماورای بنفش را فیلتر می‌کند، ولی پنجره‌های کناری معمولا چنین توانایی را ندارند و به همین خاطر سرنشینان معمولا در معرض این اشعه‌ها قرار می‌گیرند.

در این بررسی مشخص شد خودروهای لکسوس بهترین شیشه‌های کناری را برای جلوگیری از انتشار اشعه‌های ماورای بنفش به داخل شامل می‌شوند و میزان مقاومت پنجره‌های کناری این خودروها در مقابل اشعه‌های مضر بین ۹۲ تا ۹۶ درصد است.

با این وجود کارشناسان دریافتند مدل ۲۰۰۹ سری خودروهای E550 مرسدس بنز کمترین توان در مقابل اشعه‌های مضر ماورای بنفش را دارد و فقط می‌تواند جلوی انتشار ۴۴ درصد آنها را بگیرد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس