تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴

دست فروشی در مترو و نارضایتی از حضور این افراد معضلی است که گویا باید با کمک شهروندان حل شود.

به گزارش “گذارخبر”  آسیب های اجتماعی زیادی که در شهر تهران وجود دارد که شهروندان همواره با ان مواجه هستند و به تعبیری دیگر از انها کلافه شده اند .
یک شهروند پایتخت نشین که صبح از خانه بیرون می رود از آلودگی هوا و ترافیک گرفته تا متکدیان و معتادان را با نگرانی و ناراحتی مشاهده می کند تا وارد مترو شود و کمی از شلوغی خیابانها و مشاهده این آسیب ها در روی زمین به زیر زمین پناه ببرد . اما گویی این خیال باطلی است که در ذهن می پروراند و در زیر زمین نیز باید مشکلات و معضلاتی را مشاهده کند که مشهودترین و اصلی ترین آنها در مترو « دست فروشان » هستند .
از شیر مرغ تا جان آدمیزاد !
گزارش میدانی خبرنگار آریا از خطوط مختلف مترو نشان می دهد که « دست فروشان » در مترو همه چیز می فروشند و به تعبیری از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در معرض فروش دارند و کار به جایی کشیده که گفته می شود برخی نیز به توزیع مواد در این شلوغی مترو می پردازند و از ان تجمع مردمی برای سوار و پیاده شدن به واگن ها استفاده می کنند و به کاسبی خود در توزیع مواد مخدر می پردازند.
با مردم که صحبت می کنی نظرات مختلفی دارند . برخی می گویند اجناس مختلف و با قیمت مناسبی را می توان در واگن های مترو یافت و خرید کرد و البته بسیاری نیز بر این باورند که این افراد ایجاد مزاحمت می کنند و حتی برخی در قالب « دست فروشان » دست به کارهای خلاف می زنند و دزدی و جیب بری یکی از آنهاست.
«نخریدن» راهکار  مناسبی است یا نه؟
حال باید چه کرد آیا « دست فروشان »  شغلی حرام و نادرست است یا می تواند شغل باشد ؟ که البته این را باید کارشناسان مذهبی و فنی پاسخ دهند اما انچه روشن است در بین این افراد حتما تعدادی هم از این کار گذران زندی می کنند اما به چه بهایی باید افراد دیگری با نام « دست فروشان »  موجبات نگرانی و ناراحتی و لطمه زدن به مردم را فراهم سازند. کارشناسان اجتماعی بر این اعتقاد هستند که با نخریدن از این افراد کاسبی شان کساد شده و دیگر ترغیب برای افزایش این « دست فروشان » ایجاد نمی شود.
در مسیر آرامش …
به گزارش آریا، معاونت فرهنگی و اجتماعی مترو تهران نیز در این رابطه در صفحه اینستا گرام خود نوشت: به منظور کاهش تعداد دستفروشان مترو معاونت فرهنگی و اجتماعی مترو تهران از مسافران خواست تا از دست فروشان محصولاتی نظیر مواد خوراکی ،آرایشی و بهداشتی را خرید نکنند.

مردم نیز در نظرات خود از وجود این دست فروشان ابراز ناراحتی کردند.
شهروندان از دست‌فروشان مترو خرید نکنید
عزم شهروندان تهرانی جزم
به هر حال به نظر می رسد مردم باید نقطه اول این حرکت و نفر اول اجرایی این مساله باشند تا در مرحله بعدی مسئولین امر بتوانند با اقدامات سلبی و ایجابی این مشکل را مرتفع نمایند و اگر به سلامتی خود و خانواده خودشان علاقمند هستند از خرید مواد خوراکی، آرایش و بهداشتی و سایر اجناس دیگر از این افراد امتناع کنند تا قدمی رو به جلو در رفع یک آسیب و معضل اجتماعی برداشته شود و فرهنگ سازی شود برای مرتفع شدن سایر معضلات از جمله تکدی گری و … .

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس