تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر اطلاعات با تاکید براینکه دولت توجه ویژه‌ای به معیشت مردم دارد، گفت: اگر دولت قیمت گوشت را پایین نیاورده است اما جلوی افزایش آن را نیز گرفته است. به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام سید محمود علوی با حضور در برنامه نگاه یک با تبریک هفته دولت، و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی […]

[ad_1]

وزیر اطلاعات با تاکید براینکه دولت توجه ویژه‌ای به معیشت مردم دارد، گفت: اگر دولت قیمت گوشت را پایین نیاورده است اما جلوی افزایش آن را نیز گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام سید محمود علوی با حضور در برنامه نگاه یک با تبریک هفته دولت، و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: طبق حدیثی از پیامبر اکرم (ص)  دو نعمت ناشناخته است یکی صحت و سلامت و دیگری امنیت. کسی که این دو را از دست بدهد ارزش آنها را درک می‌کند. دولت در عرصه سلامت و کاهش هزینه درمان مردم، بیمه درمان را آغاز و با سرمایه‌گذاری در این بخش امکان درمان بهتر مردم را فراهم کرد.


وزیر اطلاعات ادامه داد: در مسئله امنیت، در دولت یازدهم بین دستگاه هایی که در حوزه امنیت تاثیرگذار هستند همدلی و همکاری بسیار خوبی بوجود آمده است. میان مدیران و مسولان نیز همدلی و هم افزایی بوجود آمده و میان ارتش، سپاه ، بسیج ، نیروی انتظامی ،وزارت اطلاعات ، قوه‌قضاییه و همچنین ستاد نیروهای مسلح همکاری خوبی شکل گرفته است.


وی در پاسخ به این پرسش که همکاری در میان سازمان‌های اطلاعاتی در ایران در چه سطحی است و آیا در انجام ماموریت‌ها آنطور که رسانه‌های خارجی گزارش می‌کنند، اختلافات پیش می‌آید؟ گفت: دشمنان نظام طبیعی است از هر مسئله ای به عنوان ابزار تفرقه میان نیروهای نظام استفاده کنند و این هوشیاری مسئولان را می‌طلبد تا در زمین دشمن بازی نکنیم. همه دستگاه‌هایی که نام بردم سربازان یک فرمانده به نام مقام معظم رهبری هستند که در پرتوی مدیریت ایشان اقدامات دشمن راه به جایی نبرده است.


علوی اظهار کرد: حاصل این انسجام و همدلی امنیت بی بدیلی شده که در این دنیای پر آشوب در ایران حکمفرما است. دشمن امروز تمام توان خود را بکار گرفته و سروریس‌های کشورهای متخاطم نیروهای خود را بسیج کرده‌اند تا ضربه‌ای به امنیت کشور بزنند اما همانگونه که مردم شاهدند با فعالیت سربازان گمنام توطئه‌ها ناکام مانده است.


وزیر اطلاعات به اقدامات گروه‌های تروریستی برای ناامن کردن کشور اشاره کرد و گفت: اگر هم اقدامی از سوی دشمنان نظام صورت گرفته باشد با هوشیاری نیروهای اطلاعاتی و سربازان گمنام تروریست ها دستگیر و یا به هلاکت رسیده‌اند و از هر ۱۰ موردی که تروریست‌ها دستگیر و یا به هلاکت می‌رسند، یک مورد اطلاع رسانی می‌شود چراکه دوست نداریم با انتشار اینگونه اخبار موجب تشویش اذهان مردم باشیم. مردم می بینند که وزارت اطلاعات نفس دشمنان را بریده است و ما هم به تروریست‌ها پیام داده‌ایم که بدانید ایران اجازه اقدام تروریستی نمی‌دهد و نمی‌گذارد امنیت مردم کشورش خدشه‌دار شود.


وی در مورد سهم مردم در برخورد با گروه‌های تروریستی و ایجاد امنیت در جامعه گفت: مردم ما هر مورد مشکوک را بلافاصله با ۱۱۳ تماس می گیرند و الحمدالله تا حالا اطلاعاتی که مردم داده‌اند راهگشا بوده و ما را نسبت به فعالیت برخی گروه‌ها مطلع کرده است.


علوی ادامه داد: وجود همکاری میان دستگاه های اطلاعاتی در کشور موجب شده که  رادار اطلاعاتی ما نقطه کوری در سراسر کشور نداشته باشد. مردم شاهد بودند که وقتی با اشراف اطلاعاتی فعالیت گروه‌های تروریستی را زیر نظر داشتیم وقتی یک تیم از حزب منحله دموکرات وارد کشور شد و قصد انجام عملیات را داشت با همکاری فرماندهی سپاه حمزه زیر نظر رفت و کل تیم منهدم شد. در جنوب شرق کشور نیز زمانی که متوجه شدیم تروریست‌ها برای ضربه‌زدن به دو مکان انتظامی در حال حفر تونل هستند،  با اشراف اطلاعاتی بر آنها سوار شدیم و با همکاری نیروی انتظامی به آنها ضربه زدیم و اعضا دستگیر شدند. در یکی از عملیات‌های اخیر هم که برخی از فرماندهان داعش در داخل کشور قصد عملیات داشتند، نیروهای ما با اشرافی که داشتند وارد عمل شده و  تک تیراندازان نیروی ویژه آنها را از پا انداختند و فرد متواری شده را نیز شناسایی و دستگیر کردیم و سلسله تجهیزات و اسلحه‌هایی که داشتند را کشف و ضبط کردیم. پیوند مردم با نیروهای اطلاعاتی موجب شده مجالی برای تروریست‌ها باقی نماند.


وزیر اطلاعات در پاسخ به این پرسش که چرا دولت کمتر به فکر معیشت مردم و کاهش هزینه‌های زندگی مردم بوده است، اظهار کرد: مگر می‌شود دولت به فکر دارو در مان مردم باشد اما به فکر معیشت آنها نباشد؟ براساس برنامه های دولت در جهت کاهش تورم اقدامات بسیاری صورت گرفته و تورم از ۴۶ درصد به زیر ۱۰درصد رسیده است اما ممکن است برای بسیاری محسوس نباشد.


وی به مقایسه برخی از کالاهای ضروری مردم در ۱۰ سال اخیر پرداخت و گفت: شاید برخی کاهش تورم را کاهش قیمت بدانند حال آنکه کاهش تورم به معنای جلوگیری از افزایش  سرسام‌آور قیمت‌ها است. در سال ۸۵ گوشت ۵هزار تومان بود و در سال ۹۲ رسید به ۳۰ هزار تومان آن هم در سال‌هایی که وضع درآمد کشور خوب بود. اگر افزایش قیمت در این چند سال به همین روند ادامه می یافت قیمت در حال حاضر باید بالای ۵۰ هزار تومان می بود.  اما با تدابیر دولت قیمت تغییر آنچنانی نکرده است. اگر دولت قیمت گوشت را پایین نیاورده است اما جلوی افزایش آن را نیز گرفته است. قیمت گوشت مرغ در سال ۸۵،  ۱۳۵۰  تومان و در سال ۹۲  به ۶ هزار ۲۵۰ تومان رسید و الان باید می شد ۱۰ هزار تومان اما در حال حاضر در بازار قیمت گوشت مرغ ۶۹۰۰ تومان است.


ادامه دارد

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس