تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در وزارت خارجه تلاش می‌کنیم یار یاور اقتصاد باشیم، نه مانعی برای آن. به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، محمدجواد ظریف در صحن علنی مجلس و در پاسخ به سوال محمدرضا پورابراهیمی در توضیح دستاوردهای وزارت خارجه در موضوع اقتصاد گفت: دستگاه دیپلماسی تلاش می‌کند به اقتصاد کمک کند، لذا […]

[ad_1]

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در وزارت خارجه تلاش می‌کنیم یار یاور اقتصاد باشیم، نه مانعی برای آن.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، محمدجواد ظریف در صحن علنی مجلس و در پاسخ به سوال محمدرضا پورابراهیمی در توضیح دستاوردهای وزارت خارجه در موضوع اقتصاد گفت: دستگاه دیپلماسی تلاش می‌کند به اقتصاد کمک کند، لذا هم در ساختار وزارت امور خارجه و هم در آموزش سفرا و کارشناسان و هم ایجاد انگیزه بین کارشناسان فعالیت می‌کند.


او با بیان اینکه احساس می‌کنیم هنوز ابتدای کار هستیم، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم به‌جای اینکه هزینه برای اقتصاد باشیم، یار یاور اقتصاد باشیم. سابقه وزارت خارجه در سه سال گذشته نشان می‌دهد کاری کرده‌ایم جذب سرمایه را تسهیل کنیم و اینکه سعی کردیم موانع را برداریم، از دستاوردهای دستگاه دیپلماسی است.


ظریف در قسمت دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آقای پورابراهیمی درست می‌گویند و وزارت امور خارجه برای مسائل امنیتی تشکیل شده بود نه وظایف اقتصادی، تاکید کرد: امروز رابطه کشورهای دنیا با ایران هزینه‌ ندارد در حالی که پیش از دولت یازدهم و در دولت قبل رابطه با ایران هزینه‌بر بود.


ادامه دارد …

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس