تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیسیون روابط خارجی بلژیک، شنبه هفته آینده به دعوت بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تهران سفر می‌کند. به گزارش ایلنا، رئیس کمیسیون روابط خارجی بلژیک در رأس هیأت پارلمانی روز (شنبه ۱۰ مهر ماه) به دعوت علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تهران […]

[ad_1]

رئیس کمیسیون روابط خارجی بلژیک، شنبه هفته آینده به دعوت بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تهران سفر می‌کند.

به گزارش ایلنا، رئیس کمیسیون روابط خارجی بلژیک در رأس هیأت پارلمانی روز (شنبه ۱۰ مهر ماه) به دعوت علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تهران سفر می‌کند.


بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که اعضای هیأت پارلمانی بلژیک در سفر ۵ روزه خود، ضمن دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و برخی از مقامات کشورمان دیدار و گفت‌و‌گو می‌کنند.


پارلمان فدرال بلژیک قوهٔ قانونگذاری کشور بلژیک است که از دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان تشکیل شده است.


مجلس سنا مجلس علیا است و از ۶۰ سناتور تشکیل شده است که برای یک دورهٔ ۵ ساله انتخاب می‌شوند. از این تعداد ۴۰ سناتور با رأی مستقیم مردم، ۲۱ سناتور توسط شورای استان‌ها انتخاب می‌شوند.


مجلس نمایندگان مجلس سفلا است که از ۱۵۰ نماینده تشکیل شده است. نمایندگان با رأی مستقیم مردم برای یک دورهٔ ۵ ساله انتخاب می‌شوند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس