تاریخ انتشار: ۰۱ خرد ۱۳۹۴

علی کفاشیان باری دیگر تخلفی جدید را در دستور کارش قرار داده است. این بار هم در آستانه مجمع او یکی از مصوبات مجمع را تغییر داده و به شیوه خودش پیش رفته است. به گزارش  گذارنیوز  علی کفاشیان، و فدراسیون فوتبال آماده می شود تا اوایل خردادماه مجمع فوق العاده مالی برگزار کند. مجمعی […]

علی کفاشیان باری دیگر تخلفی جدید را در دستور کارش قرار داده است. این بار هم در آستانه مجمع او یکی از مصوبات مجمع را تغییر داده و به شیوه خودش پیش رفته است.

کفاشیان

به گزارش  گذارنیوز  علی کفاشیان، و فدراسیون فوتبال آماده می شود تا اوایل خردادماه مجمع فوق العاده مالی برگزار کند. مجمعی که باید اسفندماه برگزار می شد و در حین این مجمع به ابهام های مالی گزارش های مالی سال های ۹۲ و ۹۳ فدراسیون فوتبال رسیدگی می کرد.

اعضای مجمع که سال قبل به شدت به فدراسیون فوتبال انتقاد داشتند و گروهی ۵ نفره از سوی شان مشخص شده بود تا کمیته حقیقت یاب درباره ابهام های مالی باشند ، گزارشی ارائه داد که بسیاری اعتقاد داشتند کار علی کفاشیان را به مراجع قضایی می کشاند و به ریاستش در فدراسیون فوتبال پایان می دهد اما او خیلی زیرکانه با ۳ گروه در مجمع بست تا در جایگاهش ماندگار شود و آن بحران را پشت سر بگذارد. او در میان اعضای کمیته ۵ نفره با امیر عابدینی به توافق رسید و چند ساعت مانده به مجمع ، اعضای منتقد در هیات ۵ نفره می گفتند عابدینی آنها را دور زده و احتمالا به این بهانه که پست مدیریت تیم های ملی را می گیرد ، گزارش را درست نقل نمی کند. عابدینی در مجمع سکوت کرد و با پیشنهاد بینابینی اش ، زمانی مجدد در اختیار کفاشیان گذاشت که بتواند ابهام های مالی را رفع کند. دیگر عضو کلیدی آن روز مجمع برادران معاون شهردار مشهد و رئیس هیات خراسان رضوی بود. او با پیشنهادش توانست به فعالیت ۵ نفره تحقیق پایان دهد و کفاشیان لبخند پیروزی به لب داشته باشد.

سومین و بزرگترین اتفاق مجمع اما تغییرات در فدراسیون فوتبال بود. کفاشیان سه یار دیرینش را در تعامل با سجادی ، مرد شماره ۲ وزارت ورزش برداشت تا بتواند رئیس فدراسیون فوتبال بماند. آن روز در مجمع قرار شد گروه حسابرسی شیخ سفلی در بازه ای ۴۰ روزه حساب های مالی را تصحیح کند و گزارش نهایی اش در این باره را برای فدراسیون فوتبال بفرستد . دو ماه از آن زمان گذشت تا سرانجام اعلام شد حساب های مالی رسیدگی شده و دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال نامه مجمع خردادماه را برای اعضاء فرستاد . گزارشی که نشان از جدیدترین تخلف کفاشیان دارد. اینکه حسابرس قانونی که تنها باید با تائید اعضای مجمع فعالیت کند ناگهان جایش را به شخص دیگری دارد. شیخ سفلی حاضر نشده ابهام های مالی را رفع کند و کفاشیان بدون استعلام از مجمع ، حسابرس قانونی را عوض کرده و شخصی به نام دولت آبادی و با شرکتی متفاوت پای اسناد را امضاء کرده و می گوید مشکلی وجود ندارد. کفاشیان  حالا می گوید دیگر مشکلی در اسناد مالی نیست. مجمع باید بودجه را نهایی کند و این ابهام ها را پایان دهد.

گزارش مالی به اعضای مجمع نشان می دهد ، حسابرس قانونی عوض شده و کفاشیان و دبیرکل جدید  قانون اصلی مجمع را زیر پا گذاشته اند . کفاشیان در این سال ها نشان داده خیلی اعتقادی به روال قانونی ندارد و قانون گریزی یکی از ارکان سیستم مدیریتی اوست. اینکه یک مرجع رسیدگی ، چطور تغییر کرده ابهام بزرگ و جنجالی مجمع پیش رو است. کفاشیان که این بار دیگر حمایت عابدینی را ندارد باید دید برای حل مشکل پیش رو ،برای مجمع با چه کسی می بندد. اینکه تمام ابهام های مالی را به حساب درآمدهای سازمان لیگ از حق پخشی گذاشته اند که محقق نشده و همه این ابهام ها به بدهی انباشته تبدیل می شوند از جدیدترین شاهکارهای جدید فدراسیون فوتبال است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس