تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مجلس عراق برای انجام دیدار و گفت و گوهای رسمی فردا -شنبه- به تهران سفر می کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، «سلیم الجبوری» رئیس مجلس عراق در این سفر با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار خواهد داشت.الجبوری که رئیس اتحادیه بین المجالس […]

[ad_1]

سلیم جبوری

رئیس مجلس عراق برای انجام دیدار و گفت و گوهای رسمی فردا -شنبه- به تهران سفر می کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، «سلیم الجبوری» رئیس مجلس عراق در این سفر با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار خواهد داشت.
الجبوری که رئیس اتحادیه بین المجالس اسلامی نیز است، قرار است به ترکیه نیز سفر کرده و در مورد همکاری های مشترک و پاره ای از مسائل مربوط به اتحادیه بین المجالس اسلامی با مقام های تهران و آنکارا بحث و گفت و گو کند.

دفتر رئیس پارلمان عراق هفته پیش با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: سفر الجبوری به ایران و ترکیه برای بررسی اوضاع منطقه و عراق به زودی انجام خواهد شد.
گفت و گو درخصوص عملیات آزادسازی استان نینوا از محورهای مذاکرات رئیس پارلمان عراق در این دور از سفرها خواهد بود.

در این بیانیه اشاره شده است که به زودی عملیات آزاد سازی شهر موصل مرکز استان نینوا آغاز می شود و این مساله نیازمند هماهنگی بیشتر میان عراق و کشورهای منطقه و همسایه از جمله ترکیه و ایران دارد.

به گزارش خانه ملت، رئیس پارلمان عراق فردا صبح برای انجام دیدارهای رسمی از طریق فرودگاه مهرآباد به تهران می آید و علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از وی استقبال خواهد کرد.

۲۰۳

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس