تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در انتخابات مقدماتی، پوتین از راه تمجید از ترامپ، از نقاط ضعف او استفاده کرد. واکنش ترامپ هم همان بود که پوتین انتظار داشت  رئیس سابق سازمان جاسوسی سیا در اظهاراتی ترامپ را متهم به مزدوری برای روسیه کرده است. به گزارش خبرآنلاین وب سایت شبکه خبری العربیه گزارش داد: مایکل جی موریل مدیر […]

[ad_1]

در انتخابات مقدماتی، پوتین از راه تمجید از ترامپ، از نقاط ضعف او استفاده کرد. واکنش ترامپ هم همان بود که پوتین انتظار داشت

 رئیس سابق سازمان جاسوسی سیا در اظهاراتی ترامپ را متهم به مزدوری برای روسیه کرده است.

به گزارش خبرآنلاین وب سایت شبکه خبری العربیه گزارش داد: مایکل جی موریل مدیر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA در مقاله‌ای که ۵ اوت در روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده، نوشته است که دونالد ترامپ نامزد حزب جمهور‌ی‌خواه در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا، بدون این‌که بداند، برای روسیه مزدوری می‌کند.

این مقام مسئول سابق آمریکا، در مقاله خود، از دلایلی که او را به سمت رای دادن به هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سوق می‌دهد، نوشته و تصریح کرده است: «ترامپ نه تنها صلاحیت این سمت را ندارد، بلکه خطری بر امنیت ملی ما تشکیل می‌دهد».

آقای موریل که ۳۳ سال در سازمان CIA فعالیت داشت، افزوده است:‌«در جهان کار اطلاعاتی می‌توانیم بگویم که ولادیمیر پوتین (رئیس جمهوری روسیه) ترامپ را برای مزدوری برای روسیه جذب کرد، بدون این‌که این دومی بداند».

موریل افزود: «در انتخابات مقدماتی، پوتین از راه تمجید از ترامپ، از نقاط ضعف او استفاده کرد. واکنش ترامپ هم همان بود که پوتین انتظار داشت».

او سخنان ترامپ را که رئیس جمهوری روسیه را رهبری بزرگ توصیف کرده بود، یادآور شد و گفت، این ترامپ بود که سازمان اطلاعات روسیه را برای مزدوری علیه کلینتون تشویق کرد و همچنین خواستار بازنگری در تعهدات ایالات متحده در برابر پیمان ناتو در صورت تعرض روسیه به یکی از کشورهای حوزه بالتیک شد.

این مدیر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا همچنین ترامپ را تهدید کرد که از راه دعوت به منع مسلمانان از ورود به امریکا، «امنیت کشور را به خطر انداخته است» چرا که چنین سخنی «تاییدی است بر تبلیغات جهادی‌ها مبنی بر این‌که جنگ با تروریسم، چیری جز جنگ علیه اسلام نیست».

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس