تاریخ انتشار: ۱۱ خرد ۱۳۹۵

– رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تقدیر از خانواده شهدای مدافعان حرم گفت: ابهت شهدای مدافع حرم چه زیباست؛ کسانی که جز برای جهاد در راه خدا و دفاع از حرم و رضایت پروردگار انگیزه دیگری نداشتند.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی در مراسم اختتامیه نخستین دوره جشنواره مدافعان حرم که دوشنبه شب در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، افزود: از بستر بیماری به اینجا آمدم که به خانواده شهدای مدافع حرم که در این مراسم حضور دارند ادای احترام کنم.
وی اظهار کرد: این شهیدان جان عزیز خود را بر کف گرفته و دور از وطن خود را جان به جان آفرین تسلیم کردند و قرآن چه زیبا فرموده که اصلا به زبان نیاورید که اینان(شهدا) مرده اند بلکه آنان زنده اند و پیش پروردگار روزی دادند.
رئیس رفتر رهبر معظم انقلاب با اشاره به خصایص شهدا اظهار کرد: نخستین قطره خون این شهدا موجب بخشایش گناهانشان شده و دو فرشته الهی با زدودن گرد و غبار میدان جنگ به آنان خوش آمد می گویند.
حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی تاکید کرد: این جلسه در برابر شهدای مدافع حرم اندک است؛ خانواده ی شهدا، شما برای روز مبادای خود سرمایه گذاری بزرگی کردید و این شهدا در روز قیامت بدون شما در بهشت قدم نخواهند گذاشت.
وی با اشاره به تقارن این مراسم با ایام رحلت امام خمینی (ره) یادآور شد: امام راحل با شخصیت والای خود با نهضتی الهی ارزش های فراموش شده اسلام از جمله شهادت را احیاء کرد و امام با انقلاب اسلامی و همراهی مردم کاری کارستان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی ادامه داد: استقبال در بدو ورود به ایران و در زمان بدرقه در زمان ارتحال در تاریخ دیده نشد؛ امام راحل حق حیات به گردن ما دارند و ایشان سلسله ی جبار و طاغوتی را که دشمن دین بود، برانداخت.
وی یادآور شد: پس از رحلت امام (ره )، جانشین بر حق ایشان از سوی مردم انتخاب شدند و فریاد رهبر معظم انقلاب فریاد امام راحل است و امروز در سایه اسلام و انقلاب زندگی می کنیم.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: به امید خدا این انقلاب به پاس خون شهدا به انقلاب جهانی امام زمان(عج) متصل شود.
در ادامه این مراسم از خانواده های شهیدان سردار همدانی، محسن قوطاسلو (اولین شهید مدافع حرم ارتش)، عمر ملازهی (اولین شهید اهل سنت)، رضا خاوری(جانشین تیپ فاطمیون)، مجتبی و مصطفی بختی و محمد بلباسی تقدیر شد.
شبک**۱۹۸۳**۱۰۲۱**۱۹۱۷

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس