تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهوری با بیان اینکه گردشگر وارد جامعه ای می شود که در آن جامعه تحمل فرهنگی بالا باشد گفت: مساله فرهنگی به عنوان یک اصل اساسی برای جذب گردشگر است. به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری گفت: کشور ما دارای همه […]

[ad_1]

رئیس جمهوری با بیان اینکه گردشگر وارد جامعه ای می شود که در آن جامعه تحمل فرهنگی بالا باشد گفت: مساله فرهنگی به عنوان یک اصل اساسی برای جذب گردشگر است.

به گزارش ایسکانیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری گفت: کشور ما دارای همه نوع جاذبه اعم از جاذبه فرهنگی و طبیعی برای جذب گردشگر است. از جنگل های زیبای شمال و زاگرس گرفته تا کویری که می تواند جاذبه ای بسیار خوب برای گردشگران باشد. البته نقصی که وجود داشت مربوط به کویر ایران بود؛ چون من فرزند کویر هستم به آن تکیه می کنم کویر یکی از جاذبه های مهم ایران هست و خواهد بود و باید به آن هم توجه شود و در آن سرمایه گذاری کنیم.

وی ادامه داد: برای برخی از کشورها ممکن است سبز ه، گل گیاه و دریاچه و دریا جاذبه فراوانی داشته باشد برای برخی از ملت هایی که در این طبیعت این چنین همیشه زندگی کردند اتفاقا برای آنها کویر جاذبه اصلی در کشور ما دارد ما باید انواع جاذبه ها را در کشور برای حذب گردشگر توسعه دهیم تا بیشتر جذب کنیم.

وی با اشاره به موضوع اشتغال در کشور گفت: یکی از راه های افزایش اشتغال توسعه مساله گردشگری است که می تواند به سرعت برای جوانان ما اشتغال ایجاد کند.

روحانی گفت: اولین اصل مساله فرهنگی است؛ تنها با طبیعت زیبا یا آثار تاریخی دوران گذشته گردشگر جذب کشور نمی شود. یکی از شرایط لازم وجود فرهنگ لازم برای جذب گردشگر است. گردشگر وارد کشوری می شود که با چهره گشاده مردم روبرو شود. گردشگر وارد جامعه ای می شود که در آن جامعه تحمل فرهنگی بالا باشد، گردشگر وارد جامعه ای می شود که در آن جامعه اخلاق به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه باشد. خوشبختانه همه آنهایی که به ایران سفر کردند در خاطرات آنها یکی از نکات مهم میهمان نوازی و مهربانی و اخلاق مهربانانه مردم ایران و ملت ایران بوده است. این بسیار مهم و به عنوان شرط لازم است مساله فرهنگی برای ما بسیار مهم است ملت بزرگی که در طول تاریخ در قرن های گذشته مذاهب مختلف را تحمل و احترام گذاشته است. ادیان مختلف را تحمل و احترام گذاشته همچنین آداب و سنن و نوع لباس و نوع رفتار آن ها مورد احترام ملت ایران بوده است. بنابراین مساله فرهنگی به عنوان یک اصل اساسی برای جذب گردشگر است.

۲۰۱/۲۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس