تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهور پیشین آرژانتین که به دلیل فساد مالی ممکن است به زندان بیفتد مشکلات پیش آمده برای خود را در راستای “آزار سیاسی” رهبران ترقی‌خواه آمریکای لاتین دانست. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کریستینا فرناندز، رئیس جمهور سابق آرژانتین شرایط فعلی خود را با دیلما روسف، همتای در تعلیق برزیلی‌اش […]

[ad_1]

رئیس جمهور پیشین آرژانتین که به دلیل فساد مالی ممکن است به زندان بیفتد مشکلات پیش آمده برای خود را در راستای “آزار سیاسی” رهبران ترقی‌خواه آمریکای لاتین دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کریستینا فرناندز، رئیس جمهور سابق آرژانتین شرایط فعلی خود را با دیلما روسف، همتای در تعلیق برزیلی‌اش مقایسه کرد که اکنون با احتمال استیضاح از سوی سنا مواجه است.

فرناندز در این باره توضیح داد: در برزیل دخالت جانبدارانه قوه قضائیه بسیار روشن است؛ مساله‌ای که شما اینجا هم شاهد آن هستید. بسیار روشن است که این اذیت و آزاری از سوی قوه قضائیه است.

فرناندز ۶۳ ساله می‌گوید، اتهامات پولشویی و اختلاس در دوران ریاست جمهوری او از سوی اشخاص پرنفوذ ناشناسی مطرح شد که می‌خواستند وی را به دلیل باز کردن درهای آرژانتین به روی سرمایه‌گذاران خارجی برای مدیریت اقتصاد بزرگ این کشور تنبیه کنند.

تحقیقات علیه فرناندز از زمان روی کار آمدن مائوریسیو ماکری، رئیس جمهوری فعلی آرژانتین در دسامبر سال گذشته به سرعت پیش می‌روند.

در ماه مه فرناندز به حراج دلارهای بانک مرکزی در بازار معاملات آتی متهم شد. مدت کوتاهی پس از آن پلیس مبارزه با فساد تحقیقات در اموال وی را آغاز کرد و پس از آن بود که بازداشت یک معاون فرناندز در حالی که کیف‌های حاوی پول نقد را در محلی مخفی می‌کرد وی را بار دیگر شرمنده کرد.

رئیس جمهوری سابق آرژانتین در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: من قصد کوچک نمایی هیچ مساله‌ای را ندارم اما فکر می‌کنم این‌ها مسائلی است که می‌تواند برای هر دولتی رخ دهد.

وی تاکید کرد که از رفتن به زندان به عنوان هزینه سیاسی که باید برای سیاست‌هایش پرداخت کند هیچ ترسی ندارد.

فرناندز با اشاره به افزایش بودجه رفاه و ملی کردن شرکت انرژی YPF و شرکت هواپیمایی این کشور در دوران ریاست جمهوری‌اش ادامه داد: وقتی چنین تصمیماتی می‌گیرید معلوم است که ریسک به زندان رفتن و محاکمه شدن را پذیرفته‌اید.

این سیاستمدار آرژانتینی سپس نسبت به افزاش قدرت گیری محافظه کاران در آمریکای لاتین هشدار داد و آن را تهدیدی علیه پیشرفت‌هایی دانست که در زمان رهبران مترقی خواه و اتحاد قدرتمند رهبران چپ گرا در این منطقه رخ دادند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس