تاریخ انتشار: ۲۷ فرو ۱۳۹۵

«دیلما روسف» رئیس جمهوری برزیل، چهار وزیر کابینه خود را با این هدف که بتوانند در رای گیری پایان هفته جاری در مجلس برای تصمیم گیری در مورد استیضاح به نفع وی شرکت کنند، برکنار کرد.

به گزارش “گذارنیوز” به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، این برکناری ها روز پنجشنبه در روزنامه رسمی‌ برزیل منتشر شده و شامل چهار وزیری می‌ شود که سمت نمایندگی مجلس را نیز دارند.

به گفته منابع محلی برزیل، هدف روسف از این اقدام، این است که این چهار نفر در روز رای گیری برای اینکه رئیس جمهوری مورد استیضاح قرار نگیرد، به نفع وی رای دهند.

این چهار وزیر عبارتند از «مائورو لوپس» وزیر هواپیمایی غیر نظامی، «سلسو پانسرا» وزیر علوم ، فناوری و نوآوری، «مارسلو کاسترو» وزیر بهداشت و «پاتروس آنانیاس» وزیر توسعه کشاورزی.

این در حالی‌ است که لوپس ، پانسرا و کاسترو از حزب «جنبش دموکراتیک برزیلی» هستند که اعضای آن روز ۲۹ مارس (۱۰ فروردین )، از ائتلاف دولت خارج شدند اما برخی‌ از آنها هنوز در دولت هستند. آنانیاس نیز از حزب حاکم «کارگران» است.

کمیسیون ویژه مجلس نمایندگان، روز سه شنبه به انجام استیضاح روسف رئیس جمهوری برزیل به دلیل دستکاری در بوجه سال ۲۰۱۴ ، با هدف پنهان کردن افزایش هزینه های عمومی‌ در بحبوحه تبلیغات انتخاباتی رای داد.

پس از این گام مهم، پرونده اکنون در معرض رای مجلس نمایندگان قرار می‌ گیرد جایی‌ که روز یکشنبه اعضای اپوزیسیون به ۳۴۲ رای از مجموع ۵۱۳ رای نیاز دارند تا پرونده به مجلس سنا محول شود. مخالفان روسف اطمینان داده ا‌ند که در حال حاضر ۲۴۹ رای دارند.

در صورتی‌ که مجلس سنا تصمیم بگیرد که با رای اکثریت روسف را به دادگاه‌ بفرستد، رئیس جمهوری می‌ تواند از سمتش برکنار شود.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس