تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۴

رئیس جمهوری افغانستان چند ساعت پس از استعفای «رحمت الله نبیل» رئیس امنیت ملی این کشور با صدور حکمی «مسعود اندرابی» را به سرپرستی امنیت ملی افغانستان منصوب کرد.

به گزارش “گذارخبر”  دفتر ریاست جمهوری افغانستان عصر امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که اندرابی در یک نشست امنیتی با حضور «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت به حاضران معرفی شد.

اشرف غنی در این جلسه گفت، اندرابی را پس از مشورت های لازم به این سمت منصوب کرده است تا امنیت ملی کشور به مثابه یک تیم واحد، وظایف خود را به پیش ببرد.

رحمت الله نبیل پس از انتشار یک یادداشت تند علیه پاکستان و اعلام برائت از همکاری با این کشور، صبح پنجشنبه استعفای خود را علنی کرد.

بحث استعفای نبیل دست کم از سه هفته قبل در رسانه های افغانستان مطرح شده بود و منابع خبری در این کشور اعلام کرده بودند که اشرف غنی از وی خواسته بود تا استعفا دهد.

گزارش کمیته حقیقت یاب سقوط قندوز عامل اصلی برکناری نبیل از ریاست امنیت ملی افغانستان بوده است. این کمیته که پس از سقوط شهر قندوز در ششم مهر ماه امسال به دست طالبان، با دستور رئیس جمهوری افغانستان مامور ریشه یابی علل سقوط این شهر شده بود، با انشار گزارشی اعلام کرد که مدیریت و ناهماهنگی امنیتی مهمترین عامل سقوط شهر قندوز بوده است.
ریاست جمهوری افغانستان در گزارش خود افزوده است که اشرف غنی، ضمن پذیرفتن استعفای رحمت الله نبیل، از خدمات وی در تامین امنیت کشور سپاسگزاری کرده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس