تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان مجلس دهم دو ناظر خود را در شورای عالی بورس و اوراق بهادار انتخاب کردند: محمدحسین حسین‌زاده‌ بحرینی، نماینده مشهد در مجلس که از طرفداران اقتصاد اسلامی است و محمود بهمنی، نماینده ساوجبلاغ و رئیس کل بانک مرکزی در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد. به گزارش اقتصادنیوز، انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس […]

[ad_1]


نمایندگان مجلس دهم دو ناظر خود را در شورای عالی بورس و اوراق بهادار انتخاب کردند: محمدحسین حسین‌زاده‌ بحرینی، نماینده مشهد در مجلس که از طرفداران اقتصاد اسلامی است و محمود بهمنی، نماینده ساوجبلاغ و رئیس کل بانک مرکزی در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد.

به گزارش اقتصادنیوز، انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی به عنوان ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار، در دستور کار جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس دهم قرار گرفت که محمدحسین حسین‌زاده‌ بحرینی، محمود بهمنی و محمد حسن‌نژاد، جهت انتخاب نمایندگان معرفی شدند.

بر این اساس از مجموع ۱۷۵ رای ماخوذه، حسین زاده بحرینی با ۱۲۳ رای و بهمنی با ۱۰۴ رای به عنوان ناظر در شورای عالی بورس و اوراق بهادار شدند.

حسین زاده بحرینی، از پیشگامان اقتصاد اسلامی در مجلس است و جزو تهیه‌کنندگان اصلی طرح بانکداری بدون ربا در مجلس گذشته بوده است. محمود بهمنی نیز رئیس کل بانک مرکزی در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد است که در دوره دهم از حوزه انتخابیه ساوجبلاغ به مجلس راه یافته است.

بر اساس این گزارش، در ادامه جلسه امروز مجلس، انتخاب دو عضو ناظر در شورای عالی استاندارد به پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن هم در دستور کار قرار گرفت که حمیدرضا فولادگر ، محمد عزیزی به عنوان کاندیدا معرفی شدند و فریدون احمدی و محمدرضا نجفی نیز انصراف دادند.

در نهایت از مجموع ۱۷۷ رای ماخوذه حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان با ۱۵۲ رای و محمد عزیزی نماینده ابهر با ۱۳۳ رای به عنوان اعضای ناظردر شورای عالی استاندارد انتخاب شدند.

نمایندگان همچنین نماینده ناظر مجلس در شورای عالی فضایی را انتخاب کردند.

مسعود پزشکیان که اداره بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت،‌ گفت که بر اساس رأی نمایندگان غلام‌محمد زارعی با ۱۵۵ رأی از مجموع ۱۷۱ نماینده حاضر به عنوان ناظر مجلس در شورای عالی فضایی انتخاب شد.

انتخاب دو عضو ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به پیشنهاد کمیسیون بهداشت و درمان و انتخاب مجلس نیز دیگر دستور کار نمایندگان بود.

بر این اساس از مجموع ۱۸۳ رای، همایون هاشمی نماینده میاندوآب با ۱۶۱ رای و احمد حمزه نماینده کهنوج با ۱۲۸ رای به عنوان اعضای ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تعیین شدند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس