تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] هیات مدیره بانک جهانی به اتفاق آرا موافقت کرد جیم یونگ کیم به مدت پنج سال دیگر این وام دهنده جهانی را هدایت کند. به گزارش گذارنیوز، کیم تنها نامزد برای دور بعدی ریاست بانک جهانی بود و انتخابش به دلیل عدم شفافیت و اعمال نفوذ آمریکا، مورد انتقاد کارکنان و مخالفان ریاست […]

[ad_1]


هیات مدیره بانک جهانی به اتفاق آرا موافقت کرد جیم یونگ کیم به مدت پنج سال دیگر این وام دهنده جهانی را هدایت کند.

به گزارش گذارنیوز، کیم تنها نامزد برای دور بعدی ریاست بانک جهانی بود و انتخابش به دلیل عدم شفافیت و اعمال نفوذ آمریکا، مورد انتقاد کارکنان و مخالفان ریاست وی قرار داشت.

طبق گزارش ایسنا، هیات مدیره بانک جهانی اعلام کرد تلاشهایی که تحت ریاست کیم انجام گرفته است، هزینه‌های اداری در این نهاد را به میزان ۴۰۰ میلیون دلار کاهش داده و پول صرفه جویی شده برای حمایت از اهداف بانک جهانی سرمایه گذاری شده است.

تحت یک مقررات نانوشته، آمریکا که بزرگترین سهامدار بانک جهانی است، از زمان تاسیس این نهاد پس از جنگ جهانی دوم، همه روسای آن را انتخاب کرده است و تنها در سال ۲۰۱۲ بود که کیم به عنوان نامزد منتخب آمریکا برای نخستین بار با رقابت یک نامزد دیگر از نیجریه روبرو شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، کیم بلافاصله پس از آغاز پروسه انتخاب رییس آینده بانک جهانی در ماه ژوییه، از حمایت آمریکا برخوردار شد تا از چالشهای احتمالی اجتناب شود و از تکرار رقابت سال ۲۰۱۲ جلوگیری شود.

با این همه انجمن کارکنان بانک جهانی ماه گذشته از عدم علاقه ۱۵ هزار کارمند این نهاد خبر داده و اعلام کرده بود بانک جهانی با بحران مدیریت روبروست.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس