تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] پس از آنکه رئیس‌جمهوری فیلیپین تهدید کرد به همتای آمریکایی خود در نشست «آ‌سه‌آن» ناسزا خواهد گفت، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار دوجانبه با وی در لائوس را لغو کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، «رودیگو دوترته» رئیس‌جمهوری فیلیپین، روز دوشنبه در واکنشی غضب‌آلود همتای آمریکایی خود «باراک اوباما» را مورد هجوم قرار […]

[ad_1]

اوباما دیدار خود با دوترته را لغو کرددیدار اوباما و پوتین در چین

پس از آنکه رئیس‌جمهوری فیلیپین تهدید کرد به همتای آمریکایی خود در نشست «آ‌سه‌آن» ناسزا خواهد گفت، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار دوجانبه با وی در لائوس را لغو کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، «رودیگو دوترته» رئیس‌جمهوری فیلیپین، روز دوشنبه در واکنشی غضب‌آلود همتای آمریکایی خود «باراک اوباما» را مورد هجوم قرار داده و وی را «حرام‌زاده» خوانده است.

به گزارش تسنیم، دوترته این واکنش را پس از آن نشان داد که به او گفته شد اوباما قصد دارد در جریان دیدار با وی، به وضعیت فعلی مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و قتل فراقانونی آن‌ها بپردازد که طی دو ماه اخیر دست‌کم ۲۴۰۰ تن کشته شدند.

رئیس‌جمهوری فیلیپین طی کنفرانسی خبری در آستانه سفر به «لائوس» برای حضور در نشست سران کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) گفت: «تو باید به دیگران احترام بگذاری، نه اینکه تنها سوال و اظهارنظر کنی. ای حرام‌زاده! من تو را در این نشست ناسزا خواهم گفت.»

دوترته افزود: «او فکر می‌کند کیست؟ من عروسک آمریکا نیستم. من رئیس‌جمهوری کشوری مستقل و فقط هم در مقابل مردم فیلیپین پاسخگو هستم.»

قرار بود بعد از ظهر امروز، سه‌شنبه دیداری دوجانبه بین روسای جمهوری آمریکا و فیلیپین در حاشیه نشست آسه‌ان در لائوس برگزار شود، که پس از این تهدیدها، اوباما این نشست را لغو کرد.

«ند پرایس» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در حاشیه نشست آسه‌ان در «وینتیان» پایتخت لائوس گفت: باراک اوباما هرگز با دوترته دیداری دوجانبه صورت نخواهد داد.»

این سخنگو افزود: باراک اوباما به جای دیدار با دوترته، با «پارگ گئون هه» رئیس‌جمهوری کره جنوبی دیدار خواهد کرد.

دوترته در پایان ماه ژوئن قدرت را در فیلیپین در دست گرفت. مانیل از متحدان مهم واشنگتن در منطقه به شمار می‌رود.

برای نخستین بار نیست که رئیس‌جمهوری تازه فیلیپین سخنانی جنجال‌برانگیز می‌گوید.

رئیس‌جمهوری فیلیپین به جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته است سفیر آمریکا در مانیل «یک همجنس‌باز حرامزاده است.»

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس