تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۴

جیمی کارتر رئیس جمهوری سابق آمریکا می‌گوید اخیرا در پی عمل جراحی کبد، پزشکان به او گفته اند که مبتلا به سرطان است و سلول‌های سرطانی در بدنش انتشار یافته اند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا با صدور بیانیه کوتاهی درباره وضعیت سلامتی خود گفته است که در ایالت جورجیا به درمان سرطان خواهد پرداخت.پیشتر دو خواهر، یک برادر و پدر آقای کارتر به سبب ابتلا به سرطان لوزالمعده درگذشته اند.

 

به گزارش گذارنیوز به نقل از بی بی سی، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از نخستین سیاستمدارانی بود که روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای برای آقای کارتر آرزوی “شفای عاجل” کرد.

 

آقای کارتر که تنها برای یک دوره چهارساله از ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ رئیس جمهوری آمریکا بود در سال ۲۰۰۲ برای “پیشبرد دموکراسی و حقوق بشر در سطح جهان” برنده جایزه نوبل صلح شد. دوران ریاست‌جمهوری آقای کارتر بیش از هر چیز با بحران گروگانگیری شهروندان آمریکایی در ایران و ناکامی او در حل این مساله گره خورده است.

 

ناکامی آقای کارتر به عنوان رئیس جمهوری آمریکا در آزادسازی این گروه از شهروندان آمریکایی، همچنین تلاش نظامی نافرجام دولت او در عملیات طبس برای رهایی گروگان‌ها، باعث شد که او نتواند در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود.

 

گروگان‌های آمریکایی در تهران هنگامی آزاد شدند که رونالد ریگان از حزب جمهوریخواه زمام کاخ سفید را در دست گرفت. آقای کارتر از هنگامی که کاخ سفید را ترک کرد بخش عمده تلاش‌های خود در سه دهه اخیر را بر موضوع نظارت بر انتخابات در کشورهای مختلف متمرکز کرده است.

 

 

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس