تاریخ انتشار: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهور اوکراین فرمان اجرای لغو تحریم‌ها علیه ایران را امضا کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اینترفکس، پترو پوروشنکو رئیس‌جمهور اوکراین فرمان اجرای حکم شورای امنیت و دفاع ملی این کشور به تاریخ ۲۰ مه ۲۰۱۶ در اجرای قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در تایید برنامه جامع اقدام مشترک […]

[ad_1]

رئیس جمهور اوکراین فرمان اجرای لغو تحریم‌ها علیه ایران را امضا کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری اینترفکس، پترو پوروشنکو رئیس‌جمهور اوکراین فرمان اجرای حکم شورای امنیت و دفاع ملی این کشور به تاریخ ۲۰ مه ۲۰۱۶ در اجرای قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در تایید برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را امضا کرده است.

طبق این فرمان شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین، این کشور ملزم می‌شود تا برای ارسال کالاهای نظامی یا کالاهای دارای مقاصد دوگانه که می‌تواند برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای یا موشکی استفاده شود و یا برای ایجاد خدمات مرتبط با کالاهای ذکر شده (آماده‌سازی فنی، مشاوره و تامین بودجه) به جز سفارشات از پیش صورت گرفته، هر بار از شورای امنیت سازمان ملل مجوز بگیرد.

اوکراین هم‌چنین مجبور است تا در صورت وجود سوء‌ظن نسبت به کالاهای ارسال به ایران مبنی بر این‌که این کالاها می‌تواند دارای مقاصد دوگانه یا نظامی باشند را مورد بازرسی قرار دهد و هم‌چنین می‌تواند اقدام به بازرسی به کشتی‌هایی که گمان وجود این کالاها در آن می‌رود کند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس