تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] منابع دیپلماتیک از مرگ رئیس‌جمهور ازبکستان خبر دادند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، سه منبع دیپلماتیک از مرگ اسلام کریم‌اوف، رئیس‌جمهوری ازبکستان خبردادند. به گزارش تسنیم، اسلام کریم‌اف رئیس‌جمهور ازبکستان در پی بروز سکته مغزی از ۲۷ اوت در بیمارستان بستری شده و اخباری مبنی بر وضعیت وخیم جسمانی وی هر روز […]

[ad_1]

منابع دیپلماتیک از مرگ رئیس‌جمهور ازبکستان خبر دادند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، سه منبع دیپلماتیک از مرگ اسلام کریم‌اوف، رئیس‌جمهوری ازبکستان خبردادند.

به گزارش تسنیم، اسلام کریم‌اف رئیس‌جمهور ازبکستان در پی بروز سکته مغزی از ۲۷ اوت در بیمارستان بستری شده و اخباری مبنی بر وضعیت وخیم جسمانی وی هر روز از تاشکند در حال انتشار بوده است.

حتی عصر روز ۲۹ اوت سایت خبری «فرقانه» خبر فوت رئیس‌جمهور ازبکستان را منتشر کرد، اما این خبر توسط مقامات رسمی تاشکند تکذیب شد. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه هم در این خصوص گفته است که خبر جدیدی در مورد آخرین وضعیت کریم‌اف وجود ندارد.

از جانشینان احتمالی وی می‌توان به «رستم اینویاتوف» رئیس سازمان اطلاعات این کشور اشاره کرد که در هر زمانی وفادار به رئیس‌جمهور ازبکستان بوده است که با توجه به وضعیت بحرانی به وجود آمده در این کشور می‌تواند نقش اساسی در آینده ازبکستان بازی کند.

«رستم عظیم اف» معاون نخست‌وزیر ازبکستان از دیگر گزینه‌های احتمالی ریاست جمهوری این کشور است که امید زیادی برای رسیدن به این مقام دارد. وی نماینده قبیله تاشکند است و علاقه زیادی به گسترش روابط با آمریکا و اروپا دارد. حتی بنا به اطلاعات به دست آمده، عظیم اف لابی غرب در ازبکستان به حساب می‌آید.

از طرف دیگر «شوکت میرزیویف» نخست‌وزیر ازبکستان به ‌عنوان نماینده قبیله سمرقند از دیگر گزینه‌های ریاست جمهوری ازبکستان به حساب می‌آید.

به اعتقاد برخی کارشناسان «تاتیانا کریموا» همسر رئیس‌جمهور این کشور تمام تلاش خود را خواهد کرد تا خود به عنوان جانشین همسرش انتخاب شود که احتمال این مسئله بسیار ضعیف است.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس