تاریخ انتشار: ۱۹ ارد ۱۳۹۴

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتظار از رئیس‌جمهوری محترم برای حل مسئله حصر که مطالبه بخشی از جامعه بخصوص جوانان است این است که جدیت بیشتری به خرج دهد. به گزارش گذارنیوز محمدرضا عارف در جمع دانشجویان دانشگاه‌های استان خراسان جنوبی، با بیان اینکه «نباید ارزش‌ها را فدای امیال حزبی کنیم»، گفت: در حوزه […]

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتظار از رئیس‌جمهوری محترم برای حل مسئله حصر که مطالبه بخشی از جامعه بخصوص جوانان است این است که جدیت بیشتری به خرج دهد.

عارف

به گزارش گذارنیوز محمدرضا عارف در جمع دانشجویان دانشگاه‌های استان خراسان جنوبی، با بیان اینکه «نباید ارزش‌ها را فدای امیال حزبی کنیم»، گفت: در حوزه نرم‌افزاری توسعه و پیشرفت کشور مسئله اول نیروی انسانی است و جوانان دانشجوی آگاه، دغدغه‌مند و دارای درک و شعور سیاسی بالا، نقطه عطف در این موضوع هستند.

وی، ادامه داد: مهمترین کانون تفکر و تربیت نیروی انسانی دانشگاه است و برای رسیدن به این مهم نیاز به دانشگاه چند بعدی داریم و دانشگاه‌های تک‌بعدی ما را به مقصود نمی‌رساند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «باید به دانشجو اجازه فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی در چارچوب ضوابط داده شود»، تصریح کرد: البته توصیه‌ای به دانشجویان به عنوان یک معلم دارم و آن این است که اجازه ندهید از بیرون دانشگاه کسی چیزی به شما دیکته کند به ویژه مراقب باشید که وام‌دار جریانات سیاسی نشوید چراکه این امر آفت جنبش دانشجویی است.

عارف ادامه داد: آنچه امروز برای جنبش دانشجویی باید حائز اهمیت باشد، این است که برای سرمایه عظیم دانشگاهی برنامه‌ریزی و مدیریت کند چراکه متأسفانه اکنون برای این سرمایه ارزشمند برنامه‌ریزی و مدیریت صورت نگرفته است.

آنچه امروز برای جنبش دانشجویی باید حائز اهمیت باشد این است که برای سرمایه عظیم دانشگاهی برنامه‌ریزی و مدیریت کند چراکه متأسفانه اکنون برای این سرمایه ارزشمند برنامه‌ریزی و مدیریت صورت نگرفته است

وی افزود: اولین جنبش دانشجویی در کشور را دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۲۲ ایجاد کردند که تشکلی اسلامی بود و امروز نیز روندی که جنبش دانشجویی طی کرده است باید احیا شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری اظهار کرد: شما دانشجویان باید تلاش خود را برای مشارکت حداکثری مردم انجام دهید چراکه مشارکت مردم پشتوانه انقلاب اسلامی است و ما بر این باوریم سرمایه‌ای که در خرداد ۹۲ با حضور مردم به دست آمد موجب شد که کشورهای غربی وارد مذاکره با کشور ما شوند.

وی افزود: جامعه پنج میلیونی دانشگاهیان باید این موضوع را برای مردم تبین کند که شرکت در انتخابات هم دارای حق و هم تکلیف و مسئولیت در برابر آینده کشور است.

عارف با بیان اینکه «بسیار ستودنی است که چهار تشکل دانشجویی در کنار هم چنین جلسه‌ای را تشکیل دادند»، خاطرنشان کرد: باید تلاش و تمرین کنیم که علی‌رغم اختلاف‌نظرها و سلیقه‌ها با سعه صدر در کنار هم به گفت‌وگو بنشینیم و یکدیگر را نقد کنیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس