تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] بررسی داده‌های جمعیتی آمریکا نشان می‌دهد که طی ۱۶ سال اخیر سهم سفید‌پوستان از کل جمعیت واجد شرایط رأی‌دادن از ۷۸ درصد به ۶۹ درصد کاهش یافته است. به گزارش ایسکانیوز، بررسی داده‌های جمعیتی آمریکا نشان می‌دهد که در انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری این کشور، سفیدپوستان، به عنوان نژاد غالب آمریکایی، حدود ۶۹ درصد […]

[ad_1]

بررسی داده‌های جمعیتی آمریکا نشان می‌دهد که طی ۱۶ سال اخیر سهم سفید‌پوستان از کل جمعیت واجد شرایط رأی‌دادن از ۷۸ درصد به ۶۹ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایسکانیوز، بررسی داده‌های جمعیتی آمریکا نشان می‌دهد که در انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری این کشور، سفیدپوستان، به عنوان نژاد غالب آمریکایی، حدود ۶۹ درصد (بیش از ۱۵۶ میلیون نفر) واجدین شرایط رأی‌دادن (۲۲۵ میلیون نفر) را تشکیل می‌دهند.

به گزارش تسنیم پس از آن‌ها، سیاه‌پوستان با ۱۲٫۱۴ درصد (۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر)، اسپانیایی‌تبارها با ۱۲٫۰۹ درصد (۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر) و آسیایی‌تبارها با ۴٫۱۱ درصد (۹ میلیون و ۲۸۶ هزار نفر)، به ترتیب بیشترین نسبت واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا را تشکیل می‌دهند.

بررسی روند تغییرات جمعیتی آمریکا طی ۱۶ سال اخیر، (از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۰ تا سال جاری میلادی) نشان می‌دهد که در این مدت نسبت سفید پوستان واجد شرایط رأی‌دادن از کل واجدین شرکت در انتخابات به طور متداوم کاهش داشته و از ۷۸ درصد در سال ۲۰۰۰ میلادی به ۶۹ درصد در سال جاری میلادی تقلیل یافته است.

در همین بازه زمانی، نسبت سیاه‌پوستان واجد شرایط رأی دادن در عدد ۱۲ درصد ثابت مانده است. اما نکته جالب توجه، رشد نسبت اسپانیایی‌تبارها از کل واجدین شرایط رأی دادن است که از ۷ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۱۲ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.

طی ۱۶ سال اخیر نیز مشاهده می‌شود که نسبت آسیایی‌تبارهای واجد شرایط رأی دادن از کل جمعیت واجد شرایط شرکت در انتخابات از ۲ درصد به ۴ درصد افزایش داشته است.

تعداد کل واجدین شرایط در انتخابات سال ۲۰۱۲ ریاست جمهوری آمریکا برابر با ۲۱۵ میلیون و ۸۱ هزار نفر بود. این جمعیت طی ۴ سال اخیر با افزایشی بیش از ۱۰ میلیون نفری به ۲۲۵ میلیون و ۷۷۳ هزار نفر افزایش یافته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که سفید پوستان با اینکه بیش از دو سوم واجدین شرایط شرکت در انتخابات را تشکیل می‌دهند، اما تنها کمتر از یک سوم افزایش جمعیت واجد شرایط رأی دادن، مربوط به سفیدپوستان بوده است. سهم سیاه‌پوستان از این افزایش جمعیت چیزی بیش از ۱۵ درصد است.

اما اسپانیایی‌تبارها طی ۴ سال اخیر، بیشترین سهم (۳۷ درصد) را در جمعیت افزوده شده به کل واجدین شرایط شرکت در انتخابات داشتند. آسیایی‌تبارها نیز حدود ۱۱ درصد این رشد را به خود اختصاص داده‌اند.

اگر کل جمعیت واجد شرایط را به دو گروه عمده سفیدپوست و غیرسفیدپوست دسته‌بندی کنیم، مشاهده می‌شود که نزدیک به ۷۰ درصد رشد ۱۰ میلیون نفری واجدین شرایط شرکت در انتخابات مربوط به غیرسفیدپوستان است.

۳۰۴۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس