تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ذخیره آب ۷۷ سد بزرگ کشور در آخرین روزهای سال آبی جاری، کمتر از ۴۰ درصد است. به‌گزارش ایلنا، به‌رغم بارش‌های اخیر در هفته گذشته در نقاط مختلف کشور و جاری شدن سیل در برخی استان‌ها از جمله استان مازندران، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در […]

[ad_1]

ذخیره آب ۷۷ سد بزرگ کشور در آخرین روزهای سال آبی جاری، کمتر از ۴۰ درصد است.

به‌گزارش ایلنا، به‌رغم بارش‌های اخیر در هفته گذشته در نقاط مختلف کشور و جاری شدن سیل در برخی استان‌ها از جمله استان مازندران، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در آخرین روزهای سال آبی جاری، هنوز مخازن ۷۷ سد کشور از جمله لار، زاینده رود، درودزن، ساوه، ۱۵ خرداد، استقلال و دوستی کمتر از ۴۰ درصد آب دارد.


بر اساس این گزارش، از بین ۱۶۹ سد بزرگ در کشور، تا تاریخ ۱۷ شهریور ماه جاری، فقط مخزن ۲۰ سد، از جمله لتیان، گیلارلو،‌ دویرج، کمال صالح و کبودوال (نگارستان) بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پر است.


این گزارش می‌افزاید: حجم مخازن ۱۲ سد کشور از جمله شهربیجار، شهید رجایی، بوکان، گلابر، و مارون نیز بین ۴۰ تا ۵۰ درصد پر است.


میزان پر بودن ۳۴ سد کشور از جمله تهم، سهند، مهاباد، کوثر و سیمره نیز بین ۵۰ تا ۷۰ درصد است.


طبق گزارش‌های اعلام شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، ۲۶ سد کشور از جمله کرج، میجران،‌ کرخه، شهید عباسپور و طالقان نیز بین ۷۰ تا ۹۰ درصد آب دارند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس