تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که وضعیت کنونی شهر حلب از سرگیری دور جدید مذاکرات ژنو برای حل و فصل اوضاع این کشور در اواخر ماه جاری میلادی را دشوار می کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری النشره، استفان دی‌میستورا در جلسه مشاوره پشت درهای بسته شورای امنیت […]

[ad_1]

دی میستورا: وضعیت حلب، از سرگیری مذاکره را دشوار می‌کندوزیر دفاع سوریه: عملیات در حلب تا تامین کامل امنیت ادامه می‌یابدگذرگاه مرگ در شرق حلب به کنترل ارتش سوریه در آمدپوتین: اختلافات با ترکیه درباره بحران سوریه قابل حل استدرخواست پوتین از دوما برای اعزام نیروی هوایی به سوریه<a> ارتش سوریه تپه «الصنوبرات» در الراموسه را بازپس گرفت </a>

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که وضعیت کنونی شهر حلب از سرگیری دور جدید مذاکرات ژنو برای حل و فصل اوضاع این کشور در اواخر ماه جاری میلادی را دشوار می کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری النشره، استفان دی‌میستورا در جلسه مشاوره پشت درهای بسته شورای امنیت گفت: وضعیت در حلب از سرگیری مذاکرات سوریه در ژنو در اواخر ماه جاری میلادی را دشوار می‌کند.

به گزارش تسنیم،در همین حال، جسی شاین سخنگوی استفان دی‌میستورا “امکان سخن درباره لغو مذاکرات سوریه را” رد و درباره امکان پیشرفت در آینده نزدیک در این باره ابراز امیدواری کرد.

وی تاکید کرد: ما همچنان بر امیدواری که رمزی عز الدین رمزی معاون فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه هفته گذشته ابراز داشت، تاکید می‌کنیم.

این سخنگو تصریح کرد: در چند روز آینده چه بسا پیشرفتی حاصل شود.

وی بر “اهمیت اطمینان داشتن در مذاکرات و اینکه طرف‌های ذیربط با جدیت در آن شرکت کنند”، تاکید کرد و گفت: تحقق این امر نیازمند تلاش طرف‌های منطقه‌ای است. این امر همچنین نیازمند آن است که وضعیت کشور از جنبه انسانی و نظامی مناسب باشد.

در همین حال، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل بر لزوم از سرگیری بدون قید و شرط مذاکرات سوریه در ژنو تاکید کرد.

ویتالی چورکین گفت: روسیه خواهان از سرگیری مذاکرات بین دولت سوریه و معارضان بدون پیش شرط است.

وی افزود: ترکیه باید ضرورت مشارکت کردها در مذاکرات سوریه را درک کند.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس