تاریخ انتشار: ۰۵ اسف ۱۳۹۴
از موسولینی تا استالین؛

دیکتاتورها از همان اول بر مسند قدرت نبوده و بر اساس روابط و شرایط بر صندلی قدرت تکیه زدند، اما فراموش کردند که روزی نوبت آن‌ها است که صندلی را به شخص دیگری واگذار کنند. پیش از تبدیل شدن به یک دیکتاتور، آن‌ها در چه شغلی مشغول به کار بودند؟

است که صندلی را به شخص دیگری واگذار کنند. پیش از تبدیل شدن به یک دیکتاتور، آن‌ها در چه شغلی مشغول به کار بودند؟
اولین شغل 12 دیکتاتور جهان چه بود؟
استالین

فرادید| دیکتاتورها از همان اول بر مسند قدرت نبوده و بر اساس روابط و شرایط بر صندلی قدرت تکیه زدند، اما فراموش کردند که روزی نوبت آن‌ها است که صندلی را به شخص دیگری واگذار کنند. پیش از تبدیل شدن به یک دیکتاتور، آن‌ها در چه شغلی مشغول به کار بودند؟

به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت، دیکتاتورها از نظر سیاسی و نظامی همه چیز را به نفع خودشان می‌خواهند؛ یکی از این دیکتاتورها روزی معلم بود و دیگری هنرمند! اما دست روزگار تمام آن‌ها را به یک حاکم مستبد تبدیل کرد.

بنیتو موسولینی
موسولینی اول مدیر مدرسه بود و بعدها در حرفه روزنامه نگاری سیاسی مشغول به کار شد. در دایره المعارف بریتانیکا آمده که «او به دلیل اینکه متوجه شد به درد کار مدیریت مدرسه نمی‌خورد، از آن کار خارج شد.» موسولینی سپس به سوئیس رفت و در چند کار غیر مرتبط مشغول به کار شد تا در نهایت در کار روزنامه نگاری سیاسی به عنوان فردی زبده شناخته شد.

کیم ایل سونگ
کیم ایل سونگ، رهبر پیشین کره شمالی در جریان جنگ جهانی دوم به عنوان یک سرگرد در ارتش شوروی سابق مشغول به کار بود. کمی قبل از آن و در دهه ۳۰ میلادی، کیم به نیروهای چریکی مبارز کره علیه اشغال ژاپن پیوست.

اولین شغل 12 دیکتاتور جهان چه بود؟
موسولینی و کیم ایل سونگ

ژوزف استالین
ژوزف استالین، دیکتاتور شوروی سابق، در ابتدا در مدرسه علوم دینی تحصیل کرد. او سپس به عنوان یک معلم و کارمند مشغول به کار شد، اما مدتی بعد از کارش انصراف داد.

مادر استالین آدمی مذهبی بود و دوست داشت که فرزندش کشیش شود. بدین ترتیب شد که ژوزف به مدرسه علوم دینی تفلیس رفت. گرچه نمراتش در این مدرسه واقعا عالی بودند، اما او تصمیم گرفت تا در سال ۱۸۹۹ از آنجا خارج شود. برخی می‌گویند که او به دلیل عدم تمکن مالی از آنجا ترک تحصیل کرد، ولی برخی دیگر معتقدند که دلیل آن، ایدئولوژی‌های ضد سزاری ژوزف بود. او البته پس از آن به عنوان مدرس و کارمند در رصدخانه تفلیس مشغول به کار شد.

آدولف هیتلر
آدولف هیتلر، پیشوای نازی‌های آلمان، در حرفه نقاشی با آب رنگ مشغول به کار بود. آدولف به هنرهای زیبا علاقه‌مند بود، اما پدرش چندان با او موافق نبود. او در وین در حرفه نقاشی با آب رنگ و بعضا کارگر معمولی مشغول به کار شد. در نهایت نیز دو مرتبه برای ورود به آکادمی هنرهای زیبا تلاش کرد که هر دو بار نیز شکست خورد.

اولین شغل 12 دیکتاتور جهان چه بود؟
پل پوت و هیتلر

پل پوت
دیکتاتور کامبوج در یک مدرسه خصوصی دروس تاریخ، جغرافی و ادبیات فرانسه را تدریس می‌کرد. او در پاریس با بورس تحصیلی در رشته مهندسی فرکانس رادیویی فارغ‌التحصیل کرد. او بیشتر از فعالیت‌های علمی در فعالیت‌های سیاسی فعال بود و پس از اینکه در امتحانات موفق نبود، بورس تحصیلی‌اش قطع شد. پس از بازگشت بود که در مدرسه‌ای خصوصی تدریس کرد.

عیدی امین
دیکتاتور اوگاندا پیش از رسیدن به صندلی قدرت دستیار آشپز، قهرمان بوکس و شناگری ماهر بود. عیدی امین در سال ۱۹۴۶ به عنوان دستیار آشپز به نیروهای «تفنگداران آفریقایی شاه» در مستعمرات بریتانیا پیوست. او سپس بین سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۶۰ میلادی قهرمان بوکس نیم سنگین بود. حتی گفته می‌شود که او در ورزش شنا نیز مهارت داشته است.

فرانسوا دووالیه
فرانسوا دووالیه معروف به بابادوک دیکتاتور هائیتی بود و پیش از رسیدن به قدرت، یک پزشک بود. او در سال ۱۹۳۴ میلادی از دانشکده پزشکی دانشگاه هائیتی فارغ التحصیل شد و تا سال ۱۹۴۳ میلادی در بیمارستان مشغول به کار بود.

اولین شغل 12 دیکتاتور جهان چه بود؟
فرانسوا دووالیه (راست) و عیدی امین (چپ)

نیکولای چائوشسکو
او تنها تا مقطع ابتدایی تحصیل مرد و پس از ترک روستای محل زندگی خود، در یک کفاشی به عنوان شاگرد مشغول به کار شد.

فرانسیسکو فرانکو
دیکتاتور اسپانیا به ارتش پیوست و در سال ۱۹۱۵ میلادی به عنوان جوان‌ترین کاپیتان ارتش اسپانیا نام خود را مطرح کرد. ژنرال فرانکو از آکادمی پیاده نظامِ تولدو فارغ التحصیل شد و سپس برای خدمت داوطلبانه‌ی فعال در کمپین‌های استعماری در مناطق تحت نفوذ اسپانیا در مراکش عازم شد.

طولی نکشید که او به «خدمت حرفه‌ای» و «اهمیت دادن بیش از حد معمول به رفاه نیروها» مشهور شد. او در سال ۱۹۱۵ میلادی به جوان‌ترین کاپیتان ارتش اسپانیا تبدیل شد.

اولین شغل 12 دیکتاتور جهان چه بود؟.
ژنرال فرانکو (راست) و نیکولای چائوشسکو (چپ)

ماکسیمیلیان روبسپیر
او یکی از یکی از معروفترین رهبران انقلاب فرانسه بود و به عنوان وکیل پول خوبی به جیب می‌زد. او بعدها به عنوان قاضی در دادگاه «سله اپیسکوپاله» مشغول به کار شد. امورات حوزه اُسقُف‌نشین تحت نظر این دادگاه بود. در دایره المعارف بریتانیکا آمده که «شغل او درآمد بسیاری خوبی برایش به همراه داشته است.»

آگوستو پینوشه
دیکتاتور شیلی در آکادمی جنگ به تدریس درس ژئوپولیتیک مشغول به کار بود. او در رشته افسر پیاده نظام در سال ۱۹۳۷ میلادی فارغ التحصیل شد.

خورخه رافائل ویدلا
دیکتاتور آرژانتین در ارتش بود. او در سال ۱۹۴۴ از کالج نظامی ناسیونال فارغ التحصیل شد و سپس به ارتش کشورش پیوست. او در سال ۱۹۷۳ به عنوان فرمانده ستاد نیروى‌ زمینى‌ آرژانتین منصوب شد.

اولین شغل 12 دیکتاتور جهان چه بود؟
آگوستو پینوشه (راست) و ماکسیمیلیان روبسپیر (چپ)اولین شغل 12 دیکتاتور جهان چه بود؟
خورخه رافائل ویدلا

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس