تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دیپلمات ارشد بریتانیا به عنوان کمیسر امنیتی اتحادیه اروپا انتخاب شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ روز سه‌شنبه اتحادیه اروپا “جولیان کینگ” دیپلمات ارشد بریتانیایی را به سمت جدید کمیسر امنیتی این اتحادیه انتخاب کرد. این موقعیت برای مبارزه با تروریسم،‌ جرایم سازماندهی شده و سایبری تشکیل شده است. این در […]

[ad_1]

دیپلمات ارشد بریتانیا به عنوان کمیسر امنیتی اتحادیه اروپا انتخاب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ روز سه‌شنبه اتحادیه اروپا “جولیان کینگ” دیپلمات ارشد بریتانیایی را به سمت جدید کمیسر امنیتی این اتحادیه انتخاب کرد. این موقعیت برای مبارزه با تروریسم،‌ جرایم سازماندهی شده و سایبری تشکیل شده است. این در حالی است که لندن در حال آماده شدن برای خروج از اتحادیه ۲۸کشوری اروپایی است.

«ژان کلود یونکر»،‌رئیس کمیسیون اروپایی گفت که کینگ که در حال حاضر سفیر بریتانیا در فرانسه است،‌قرار است به این سمت برگزیده شود. این انتخاب در حالی اتفاق می‌افتد که شماری از حملات مرگبار اخیرا در فرانسه و آلمان اتفاق افتاده است.

یونکر در نامه‌ای به کینگ در رابطه با ماموریتش در این سمت تصریح کرد «‌شما کمیسری برای امنیت این اتحادیه خواهید بود.»

وی در ادامه این نامه نوشت:«‌حمله‌های تروریستی مکرر،‌اهمیت و ضرورت انجام پیشرفت‌ها به سوی اتحادیه امن عملیاتی و موثر را خاطر نشان می‌کند.»

این کمیسر جدید به اجرایی کردن آن چه به دستور‌العمل اروپایی برای امنیت کمیسیون اروپایی شناخته می‌شود کمک خواهد کرد. این دستور‌العمل از آوریل سال گذشته برای شاخه اجرایی اتحادیه اروپا به تصویب رسیده است.

این برنامه پنج ساله،‌ که پس از حمله‌های تروریستی در پاریس علیه،‌هفته‌نامه چارلی عبده و یک سوپرمارکت یهودی انجام گرفته است،‌به هدف مقابله با تروریسم،‌جرایم سازماندهی شده و سایبری به تصویب رسیده است.

داعش تاکنون مسئولیت بسیاری از حملات در کشور‌های فرانسه،‌آلمان و بلژیک را بر عهده گرفته است. حملاتی حدود ۲۰۰نفر را کشته و صدها تن دیگر را نیز مجروح کرده است.

یونکر در ساعات پایانی روز دوشنبه،«‌ترزا می»،‌نخست‌وزیر جدید بریتانیا را از چنین انتخابی مطلع کرد.

مِی جایگزین دیوید کمرون، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا است که به واسطه رای ۲۳ژوئن بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا از سمت خود استعفا داد.  

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس