تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵

به گزارش گذارنیوز فیاض شجاعی گفت: دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی افزایش غیرقانونی حقوق، مزایا و پرداخت های خلاف قانون را در دستگاه ها و سازمان های ذی‌ربط از سال ۹۰ تا ۹۴ به صورت پیوسته رصد و بررسی کرده است. وی افزود: این افزایش غیرقانونی حقوق ، مزایا در […]

به گزارش گذارنیوز فیاض شجاعی گفت: دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی افزایش غیرقانونی حقوق، مزایا و پرداخت های خلاف قانون را در دستگاه ها و سازمان های ذی‌ربط از سال ۹۰ تا ۹۴ به صورت پیوسته رصد و بررسی کرده است.

وی افزود: این افزایش غیرقانونی حقوق ، مزایا در پرداخت های خلاف قانون در شرکت های تابعه و وابسته از سال ۹۰ تا ۹۴ بوده و این ۱۲۳ پرونده، شامل پرداخت های پرسنلی، پرداخت به مدیران و پرداخت در موارد فاقد مبنایی قانونی است.

دادستان دیوان محاسبات اضافه کرد: این پرداخت ها و پرونده های مربوط به آنها پس از ارسال به دادسرای دیوان محاسبات و تشکیل پرونده، به صدور دادخواست علیه مسئولان ذی مدخل در پرداخت و دریافت و محکومیت آنها به استرداد و اصلاح احکام کارگزینی منجر شده است.

شجاعی با برشمردن وزارتخانه ها و سازمان های مربوط گفت: این احکام مربوط به وزارتخانه های:

وزارت نفت، حدود ۲۹ پرونده به مبلغ حدود ۸ هزار میلیارد ریال
وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت ها و سازمان های تابعه آن از جمله سازمان های گسترش و نوسازی صنایع ایران ، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با ۳۸ پرونده به مبلغ ۳۶ هزار میلیارد ریال
وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های تابعه با ۹ فقره پرونده به ارزش ۵۸ میلیارد ریال
وزارت راه و شهرسازی و شرکت های تابعه با ۱۲ پرونده به ارزش هزار میلیارد ریال
وزارت ارتباطات و فناوری و شرکت های تابعه با ۵ پرونده به مبلغ حدود هزار میلیارد ریال
وزارت نیرو و شرکت های تابعه با ۵ پرونده به ارزش ۷۴۰ میلیارد ریال
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ۱۶ پرونده به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت های بیمه دولتی با ۷ پرونده به مبلغ ۳۶ میلیارد ریال.

اهم اظهارات دادستان دیوان محاسبات را  بخوانید؛

{در خصوص آخرین اقدامات دیوان محاسبات در بررسی پرداخت‌های غیرقانونی در وزارت بهداشت}: پرداختی ها در وزارت بهداشت در دو بخش، با عنوان کارانه و پرداخت‌های ستادی است. با توجه به اینکه در این وزارتخانه بخشی از پرداخت‌ها تحت عنوان کارانه به پزشکان پرداخت می شود، باید گفت که این پرداخت‌ها دارای مبنای قانونی است.

برای جلوگیری از پرداخت های غیرمتعارف باید برای اصلاح قانون در خصوص پرداخت کارانه به پزشکان، اقداماتی انجام گیرد. بخش دیگر پرداخت های وزارت بهداشت پرداخت های ستادی است. در خصوص پرداخت های ستادی، در این وزارتخانه پرداختی های غیرمتعارفی مشاهده نشده و پرداخت‌ها متعارف و مانند سایر دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته است.

دیوان محاسبات علاوه بر بحث برخورد با متخلفان، بحث پیشگیری را نیز در دستورکار قرار داده و در این راستا اقداماتی انجام داده است شامل :

اعلام رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به تصویب نامه ۱۰۴۶۱۶/ت/۴۹۴۱ ه مورخ ۹۲/۵/۱۰ هیئت وزیران و نهایتا اجرای قانون مدیریت و خدمات کشوری در وزارت نیرو، شرکت ها و سازمان های وابسته و تابع استانی و ملی است که پس از گذشت ۵ سال از تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ در راستای سیاست های پیشگیرانه اعلام شده است.

اعلام مغایرت قانونی آیین نامه نظام‌های اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت با ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، مصوب سال ۹۱ به وزیر نفت

اعلام تسریع در تهیه و ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری در بانک‌های دولتی به معاون اول رئیس جمهور طی نامه شماره ۱۰۰۰۰/۱۲۳ مورخ ۹۴/۹/۱

اعلام افزایش غیرقانونی حقوق و مزایای مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت های مادر تخصصی مهندسی آب و فاضلاب کشور ، مدیریت منابع آب و تولید نیروی برق حرارتی به وزیر نیرو طی نامه شماره /۹۷۶/۲۶۱۲۲/م/۲ مورخ ۹۵/۱/۹

بخشنامه به تمام مدیران حسابرسی دیوان محاسبات به منظور کنترل و نظارت بر حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی طی نامه ۵۰۰۰۰/۱۶۳ مورخ ۹۴/۸/۲۶

– اعلام غیرقانونی بودن محاسبه فوق العاده خاص به عنوان فوق العاده مستمر در پرداخت هایی نظیر اضافه کار و غیره طی نامه شماره ۵۱۴۰۰/۱۰۵۷ مورخ ۹۳/۱۲/۶ به بانک های دولتی و نامه شماره /۷۱۹۸/م مورخ ۹۴/۸/۴ به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران.

این موارد اقداماتی است که دیوان محاسبات قبل از رسانه ای شدن پرداخت های غیرقانونی و غیرمتعارف انجام داده و به صدور دادخواست و محکومیت منجر شده است. بعد از رسانه ای شدن این دریافتی ها نیز اقداماتی در مورد تخلفات شرکت بیمه مرکزی ایران در مورد پرداخت های غیرقانونی به مدیران به مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تهیه و به دادسرا ارسال شده که در مدت کوتاهی تحقیقات کامل و به صدور دادخواست علیه دریافت کنندگان و پرداخت کنندگان منجر شده است .

اعلام موارد تخلف شرکت بیمه ایران در سال ۹۴ ، در خ

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس