تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  سرکنسول ترکیه در تبریز با تاکید بر این که تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران برای ترکیه حائز اهمیت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در کودتای نظامی رخ داده در ترکیه نشان داد که در کنار دموکراسی و ملت ترک قرار دارد.   به گزارش ایرنا، ‘فاهری چاغلار’ روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان […]

[ad_1]

 سرکنسول ترکیه در تبریز با تاکید بر این که تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران برای ترکیه حائز اهمیت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در کودتای نظامی رخ داده در ترکیه نشان داد که در کنار دموکراسی و ملت ترک قرار دارد. 
 
به گزارش ایرنا، ‘فاهری چاغلار’ روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: ‘فتح الله گولن’ در راس کودتای نافرجام ۲۵ تیرماه سال جاری قرار داشت.

وی اظهار کرد: کودتاگران توانسته بودند افراد وابسته به خود را طی سالیان دراز به داخل دولت به خصوص در بخش های مختلف امنیتی، نظامی و آموزشی نفوذ دهند.

چاغلار ادامه داد: خوشبختانه مردم ترکیه در کنار دولت در مقابل این کودتاگران ایستادند و این حمله تروریستی نافرجام ماند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کودتایی در ترکیه به اندازه کودتای اخیر خونین نبود، گفت: یکی از مهمترین ابعاد این کودتا این بود که مردم با شجاعت از دموکراسی دفاع کردند.

سرکنسول ترکیه در تبریز اظهار کرد: این اتفاق باعث تقویت همبستگی ملت ترکیه شد و از سوی دیگر سازمان تروریستی فتح الله گولن به آشکارترین شکل خود را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از همان ساعات ابتدایی اعلام کرد که در کنار ملت ترکیه قرار دارد، افزود: رئیس جمهوری ایران از طریق تماس تلفنی و آشکارا حمایت خود را از دولت ترکیه اعلام کردند.

چاغلار اظهار کرد: روابط برادرانه ایران و ترکیه در گذشته نزدیک از امتحانات سختی عبور کرده و بار دیگر دیده شد که روابط ریشه داری بین ایران و ترکیه وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه کودتای نافرجام ترکیه هیچ تاثیر منفی جدی بر اقتصاد این کشور نداشته، خاطرنشان کرد: همه چیز در این کشور در حالت عادی است و تجارت ادامه دارد.

سرکنسول ترکیه در تبریز گفت: مناسبات تجاری ترکیه با ایران طبق روال گذشته ادامه خواهد داشت و در آینده نزدیک نیز هیات تجاری بلندپایه برای سرمایه گذاری به تبریز سفر می کنند.

وی همچنین با تاکید بر گسترش روابط اقتصادی بین ترکیه و ایران، اضافه کرد: به دنبال برپایی همایش اقتصادی بین تجار و صنعتگران ایران و ترکیه در تبریز هستیم.

چاغلار با اشاره به اینکه ترکیه کشوری توریستی و گردشگر پذیر است، گفت: امنیت در ترکیه به حالت عادی برگشته و گردشگران بدون هیچ دغدغه ای می توانند از این کشور دیدن کنند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس