تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه، در نخستین روز سفر خود به باکو با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد . به گزارش ایسکانیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های مختلف، شامل مبارزه با مواد مخدر، تروریسم، جرایم سایبری و فضای مجازی و نیز مبارزه […]

[ad_1]

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه، در نخستین روز سفر خود به باکو با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان دیدار کرد .

به گزارش ایسکانیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی همکاری های ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های مختلف، شامل مبارزه با مواد مخدر، تروریسم، جرایم سایبری و فضای مجازی و نیز مبارزه با تروریسم تکفیری را مورد تاکید قرار داد .
وزیر کشور ایران همچنین سند همکاری امضا شده میان ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه حوادث غیر مترقبه و تجربیات زیادی که ایران در این حوزه دارد مورد اشاره قرار داد و بر ضرورت گسترش همکاری های دو کشور در این راستا تاکید کرد .
الهام علی اف نیز در این دیدار با اشاره به وجود روابط خوب میان روسای جمهوری دو کشور و با تایید نظرات وزیر کشور ایران گفت : خطر تروریسم از بیرون منطقه به ما تحمیل شده و کشورهای منطقه باید با همکاری و اتحاد با یک دیگر با این خطر مقابله کنند .
رییس جمهوری آذربایجان از پیشرفت همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف از جمله میان استانهای دو کشور تقدیر و آمادگی جمهوری آذربایجان برای ارتقای هر چه بیشتر این همکاری را اعلام کرد .
وی با اشاره به همکا­ری های اقتصادی دو کشور به اهمیت تکمیل دالان حمل و نقل شمال – جنوب و نقش اتصال راه آهن دو کشور برای افزایش ظرفیت های ترانزیتی در منطقه تاکید کرد .
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران امروز (دوشنبه) برای دیدار دو روزه وارد جمهوری آذربایجان شد و قرار است در این سفر همچنین با رامیل اوسوب اف همتای آذربایجانی و کمال الدین حیدر اف وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان دیدار کند .

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس