تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای برگزاری هفتمین نشست کمیته سیاسی ایران و آفریقای جنوبی به این کشور سفر کرده است با خانم ماشابانه وزیر روابط و همکاری‌های بین المللی آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسکانیوز، جابری انصاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از نتایج نشست کمیته […]

[ad_1]

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای برگزاری هفتمین نشست کمیته سیاسی ایران و آفریقای جنوبی به این کشور سفر کرده است با خانم ماشابانه وزیر روابط و همکاری‌های بین المللی آفریقای جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسکانیوز، جابری انصاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از نتایج نشست کمیته مشترک سیاسی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها با آفریقای جنوبی در همه زمینه ها تاکید کرد.

خانم ماشابانه نیز با اشاره به سابقه روابط خوب دو کشور و ابراز رضایت از نتایج سفر سال گذشته زوما، رییس جمهور آفریقای جنوبی به تهران به برنامه ریزیهای صورت گرفته برای انجام سفر روحانی به آفریقای جنوبی، پرداخت و از آمادگی طرف آفریقای جنوبی برای برگزاری سیزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور پیش از سفر رییس جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمانه برگزار شد معاون وزیر امور خارجه، توافق در خصوص برگزاری منظم شش ماهه نشست های کمیته مشترک سیاسی، ترسیم نقشه راه کوتاه مدت روابط و همکاری های اقتصادی و تاکید بر اولویت تسهیل همکاریهای بانکی، نفتی و حمل و نقل بین دو کشور را از جمله دستاوردهای هفتمین نشست کمیته مشترک سیاسی دو کشور دانست و اظهار داشت: ما با جدیت و همکاری مشترک با همتای آفریقای جنوبی خود، در جهت تحقق اراده رهبران عالیه دو کشور که خواهان گسترش روابط در همه زمینه ها هستند، تلاش خواهیم کرد.

بررسی راه‌های تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور و همچنین همکاری های مشترک در حوزه های امنیتی و مبارزه با تروریسم از دیگر مباحث مطرح شده در ملاقات جابری انصاری و خانم ماشابانه بود.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس