تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، کاخ سفید از لغو دیدار «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا و «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهوری فیلیپین خبر داده‌است. دوترته گفته است آمریکا نمی‌تواند در مورد کشتار فراقانونی فروشندگان مواد مخدر در آن کشور نظر بدهد و باراک اوباما «حرامزاده» است. مقام‌های رسمی کاخ سفید گفته […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، کاخ سفید از لغو دیدار «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا و «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهوری فیلیپین خبر داده‌است.


دوترته گفته است آمریکا نمی‌تواند در مورد کشتار فراقانونی فروشندگان مواد مخدر در آن کشور نظر بدهد و باراک اوباما «حرامزاده» است.


مقام‌های رسمی کاخ سفید گفته بودند اوباما قصد داشت در جریان دیدار با همتای فیلیپینی خود، به وضعیت فعلی مقابله با فروشندگان مواد مخدر و قتل فراقانونی آن‌ها بپردازد.


رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران گفته است: «برای من همیشه مهم است، اگر با کسی ملاقات می‌کنم، این دیدار ثمره‌ای دارد و نتیجه‌ای از آن حاصل می‌شود.»


اوباما از دستیاران خود خواسته است با مقام‌های فیلیپینی گفت‌وگو کرده و زمانی را برای دیداری که «بتوانیم در آن مذاکره‌ای سازنده و نتیجه‌بخش داشته باشیم» پیدا کنند.


از زمان روی کار آمدن دوترته، گزارش‌ها حاکی از کشته شدن صدها فروشنده یا قاچاقچی خرده‌پا یا عمده‌فروش، در جریان تیراندازی و کشتار خیابانی‌ در فیلیپین است. این کشتارها بدون روند قضایی و عمدتا توسط افرادی که چهره‌هایشان پوشانده شده و گفته می‌شود نیروهای دولتی هستند، انجام می‌شود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس