تاریخ انتشار: ۰۴ مرد ۱۳۹۴
حضور دکتر عارف و حمید فرخ‌نژاد در جام اخلاق ورزش؛

در جام اخلاق ۱۶ تیم فوتسال شرکت کرده بودند که شوکا قهرمان شد و تیم سیادت نایب قهرمان.

اختتامیه جام اخلاق در ورزش شب گذشته در باشگاه پیام و با حضور برخی اساتید، دولتمردان و ورزشکاران برگزار شد.

به گزارش گذارنیوز در این مراسم دکتر عارف ریاست بنیاد امید ایران، دکتر داداشیان مدیر بنیاد، دکتر توفیقی عضو هیات موسس حضور داشتند. همچنین مدیر بنیاد باران، جواد اطاعت و دبیر کل حزب ندای ایرانیان فراهانی نیز به مراسم دعوت شده بودند.

دکتر عارف پیرامون فلسفه برگزاری جام و حضور اساتید دانشگاه ها و دولتمردان در کنار ورزشکاران به خبرنگار برنا گفت: اولویت و شعار اصلی ما اخلاق، عقلانیت و خرد جمعی بود ما به دنبال ایجاد نشاط بین بچه ها بودیم. مهمترین هدف جام اخلاق تقویت همکاری و هبستگی است و کمک می کند تا بین بچه های مختلف از احزاب، دانشگاه ها و تیم های  مختلف همدلی ایجاد شود بخصوص در بعد اخلاق که مهمترین مساله جام است.

این دولتمرد محبوب افزود: ما احساس می کنیم که در ورزش باید جدیتر از گذشته روی اخلاق کار کنیم. اخلاق یعنی اینکه منافع دیگران را بر منافع خودمان ترجیح دهیم و دیگرخواهی را جای خودخواهی قرار دهیم امیدواریم همین مسیر را در ورزش ادامه دهیم چون کار اصلی ما اخلاق است تا بتوانیم انشاءاله اخلاق را بر ورزش حاکم کنیم چون ورزشکار الگویی برای جوانان است و قطعا یک ورزشکار اخلاقی کمک می کند اخلاق در همه ورزش ها و کارها راه یابد.

حضور یکی از چهره های هنری حمید فرخ نژاد در کنار سایر مدعوین و میهمانان نیز جالب توجه بود ضمن اینکه این بازیگر با روحیه طنازی که داشت حال و هوای شادتری به مراسم داد و لبخند را بر لبان ورزشکاران و دولتمردان نشاند.

در جام اخلاق ۱۶ تیم فوتسال  شرکت کرده بودند که این ۱۶ تیم از ماه مبارک رمضان به مدت ۲۰ شب با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت شب گذشته تیم سیادت (منتخب اصلاحات) با تیم شوکا در حضور ریاست جام و مدیران بنیادها و نهادهای مختلف مسابقه دادند که طی آن شوکا قهرمان شد و تیم سیادت نایب قهرمان. تیم سیادت منتخبی از تیم های دانشگاه تهران، دانشگاه شریف، بنیاد امید ایرانیان، بنیاد باران، حزب ندای ایرانیان، اعتماد ملی و حاما- اراده ملت است.

تیم فرهنگ و سیاست دانشگاه امیرکبیر به عنوان تیم اخلاق که مهمترین هدف جام بود، برگزیده شد که جام اخلاق را علیرضا محسنی سرپرست تیم دریافت کرد. پدرام عبدالوند با ۱۴ گل از تیم شوکا عنوان آقای گل را گرفت و مجید آبکار از بنیاد امید ایرانیان به دلیل خوشرویی در مسابقات، سلمان بیات از تیم پیغام به دلیل انکار گلی که داور منظور کرده بود ولی به حق نبود، فرزاد رادبوی از تیم ندای ایرانیان به دلیل کنترل و ممانعت از بروز خشونت و مجتبی آقاپور از تیم عصر شبکه به دلیل اعلام خطایی که از چشم داور دور مانده بود به عنوان برترین بازیکنان اخلاق انتخاب شدند.

در این مراسم که با حضور تعداد اندکی از تماشاگران برگزار شد عباس شیر خدا با طنین ضرب و صدای ماندگار خود به فضای سالن حال و هوای دیگری بخشید. سخنرانی مدیر بنیاد امید ایران و اجرای حرکات نمایشی با توپ توسط پدرام عبدالوند از دیگر برنامه های اجرا شده در این شب بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس