تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از شرکت آبفاشهری مازندران، در این مراسم مهندس ذاکری مدیر عامل شرکت، با بیان اینکه ۹۴درصد از منابع آب این استان از طریق آبهای زیر زمینی  و ۶درصد با استفاده از آبهای سطحی تامین می شود، گفت: به منظور بهره مندی بیشتر از آبهای سطحی نقشه راه تا افق […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از شرکت آبفاشهری مازندران، در این مراسم مهندس ذاکری مدیر عامل شرکت، با بیان اینکه ۹۴درصد از منابع آب این استان از طریق آبهای زیر زمینی  و ۶درصد با استفاده از آبهای سطحی تامین می شود، گفت: به منظور بهره مندی بیشتر از آبهای سطحی نقشه راه تا افق ۱۴۴۰ تدوین  و طراحی و استان مازندران به ۹ زون تقسیم شد.


وی، کاهش میزان بارندگی طی سالهای اخیر را هشدار و زنگ خطری برای نسل کنونی و آینده دانست و افزود: مشترکین با اعمال مدیریت مصرف باید منابع آب موجود را حفظ و به نسل بعدی انتقال دهند.


مدیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران، ادامه داد: مشترکین محترم و مجموعه آب وفاضلاب در بحث مدیریت مصرف دوبازوی مکمل یکدیگر محسوب می شوند.


 ذاکری، با بیان اینکه در فصل تابستان میزان مصرف آب افزایش می باید، تصریح کرد: با صرفه جویی حداقل ۲۰ درصدو به کارگیری شیوه های مدیریت مصرف، تابستانیبدون تنش را پشت سر خواهیم گذاشت.


وی، در بخش دیگری از سخنانش، به کمبود اعتبارات مالی در کشور اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۶ درصد بودجه این شرکت تخصیص یافت که سعی نمودیم با اولویت بندی ، طرحها را اجرایی نماییم.


مدیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران، اظهار داشت: سیاست وزارت نیرو استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی و سرمایه گذاری خارجی و داخلی  در اجرایطرحهاست.


مهندس ذاکری،  با بیان اینکه اجرای طرحهای فاضلاب نیز از اولویتهای این شرکت می باشد، گفت: بخشی از مطالعات مربوط به اجرای طرح فاضلاب در سواد کوه شمالی به اتمام رسید و بخشی دیگر نیز در حال انجام می باشد.


امام جمعه شیرگاه نیز در سخنانی، بر رعایت عدالت در تخصیص بودجه توسط دولتمردان تاکید کرد و گفت: با توجه به کمبود اعتبارات، طرجهای عمرانی در مازندران در حال اجراست.


حجت الاسلام مهدوی با اشاره به تلاش کارکنان آبفا شهری در تامین آب مشترکین اظهار داشت: تلاش این افراد در گرما و سرما قابل تقدیر است.


مدیر امور آبفاشهری شیرگاه در این مراسم، گفت: به منظور ممانعت از قطع آب شهر به دلیل ناپایداری پایه های پل بر اثر آب شستگی، نشست و تخریب سازه نگهدارنده خطوط انتقال ناشی از سیلاب و بازسازی تاسیسات آبرسانی، طرح پدافندغیرعامل اجرا شد.


 علی نژاد،  با بیان اینکه در این طرح پایه های پل در سه مرحله مقاوم سازی شد، افزود: اجرای فاز ۲ آبرسانی به مسکن مهر شیرگاه  با احداث شبکه توزیع داخلی در قطرهای ۱۱۰ تا ۱۶۰ میلی متری یکی دیگر از پروژه های افتتاح شده در هفتمین روز هفته دولت می باشد.


وی، تصریح کرد: این طرح با هدف افزایش توان انتقال آب از منابع تامین به شبکه توزیع برای افق ۱۴۲۰ و تامین آب ساکنان مسکن مهر اجرایی شد.


مدیر امور آبفاشهری شیرگاه، ادامه داد: برای اجرای این دو طرح در مجموع ۲میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار صرف و ۶ هزار و ۲۲۴ خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس