تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دونده ماراتن ایران در مسابقات المپیک ریو در جایگاه ۱۲۹ از خط پایان عبور کرد. به گزارش تابناک ورزشی، محمد جعفر مرادی دونده ماراتن کشورمان از ساعت ۱۷ کار خود را در المپیک آغاز کرد و در این مسابقه کاملا ضدایرانی که یونانی ها با دروغ آن را در تاریخ گنجانده اند، تا پایان […]

[ad_1]

دونده ماراتن ایران در مسابقات المپیک ریو در جایگاه ۱۲۹ از خط پایان عبور کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، محمد جعفر مرادی دونده ماراتن کشورمان از ساعت ۱۷ کار خود را در المپیک آغاز کرد و در این مسابقه کاملا ضدایرانی که یونانی ها با دروغ آن را در تاریخ گنجانده اند، تا پایان دوید و از خط پایان نیز عبور کرد. ماراتن به داستان تخیلی سربازی یونانی برمی گردد که پس از پیروزی سپاه کشورش بر نیروهای نظامی ایران مسافت بسیار طولانی را تا آتن دوید تا خبر این پیروزی را به هموطنانش برساند! تاریخ دانان بسیاری ، آن را داستان سرایی و کاملا خلاف عقل و منطق دانسته اند.

در این مسابقه که به مسافت ۴۲ کیلومتر و ۱۹۵ متر برگزار شد، مرادی به رقابت با ۱۵۵ دونده دیگر پرداخت که در نهایت با رکورد ۲٫۳۱٫۵۸ از خط پایان گذشت و عنوان ۱۲۹ را از آن خود کرد.

بهترین رکورد او ۲٫۱۷٫۴۷ ساعت است.

در این رقابت کیپچوگ دونده سرشناس کنیایی با رکورد ۲٫۰۸٫۴۴ ساعت مدال طلا را از آن خود کرد  ودوندگان اتیوپی و آمریکا هم با رکوردهای ۲٫۰۹٫۵۴ و ۲٫۱۰٫۰۵ ساعت به مدال‌های نقره و برنز رسیدند.

۱۴ نفر هم در میانه راه انصراف دادند.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس