تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دومین نمایشگاه تخصصی تجار ایرانی باعنوان پروژه ۲۰۱۶، روزدوشنبه با حضور ۵۱ شرکت ایرانی در مرکز اکسپوی باکو مرکز جمهوری آذربایجان گشایش یافت. به گزارش ایلنا به نقل از ایکوپرس، جعفرسرقینی، معاون امور معادن وزیر صنعت معدن و تجارت، درمراسم گشایش نمایشگاه با ابراز خرسندی از روند روبه گسترش همکاری های اقتصادی صنعتی و […]

[ad_1]

دومین نمایشگاه تخصصی تجار ایرانی باعنوان پروژه ۲۰۱۶، روزدوشنبه با حضور ۵۱ شرکت ایرانی در مرکز اکسپوی باکو مرکز جمهوری آذربایجان گشایش یافت.

به گزارش ایلنا به نقل از ایکوپرس، جعفرسرقینی، معاون امور معادن وزیر صنعت معدن و تجارت، درمراسم گشایش نمایشگاه با ابراز خرسندی از روند روبه گسترش همکاری های اقتصادی صنعتی و تجاری بین دو کشور گفت: طی هفت ماه گذشته ۱۸سند همکاری بین دو کشور به امضا رسیده است.


معاون وزیرصنعت وضع کنونی روابط بین دو کشور دوست و مسلمان ایران و آذربایجان را از جمله مقاطع مهم در روابط اقتصادی دوکشور خواند.

وی گفت: اخیرا پس از کاهش بهای نفت و سقوط ارزش منات دربرابر دلار، دولت آذربایجان متوجه اهمیت صنعت برای مقاوم سازی اقتصاد این کشور شده است و فضا برای حضور صنعتگران و تجار ایرانی از جمله خودروسازی در اینجا کاملا مهیاست.


معاون وزیرصنعت، معدن و تجات از بازرگانان آذری دعوت کرد تا با تجار ایرانی مشارکت کنند.


سرقینی با ابراز خرسندی از حضور خودروهای ایرانی در بسیاری از کشورها به مشارکت ایران خودرو با سرمایه گذاران آذربایجانی برای تولید خودرو اشاره کرد و از تاکید وزیر صنعت برای گسترش این همکاری تا سطح تولید تمام قطعات از جمله صندلی خودرو در این کشور خبر داد.


ساحل بابایف، معاون وزیر اقتصاد آذربایجان نیز در این مراسم با راهبردی خواندن روابط دو کشور گفت: نیمه نخست سال میلادی حجم مبادلات تجاری دو کشور ۷۰درصد افزایش یافته است تا جایی که اکنون ۴۵۰شرکت ایرانی با ۲٫۶میلیارد دلار سرمایه گذاری در این کشور فعالیت دارند که تنها ۱۴۵ میلیون دلار آن غیر نقدی است.


این مقام آذربایجانی ضمن دعوت از سرمایه گذاران ایرانی، آمادگی دولت متبوعش را برای اصلاح مقررات تجاری و اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران ایرانی اعلام کرد.

در مراسم گشایش نمایشگاه جمعی از مقامات دو کشور از جمله معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن وتجارت، مدیرعامل شرکت بین‌المللی نمایشگاه های تهران، رییس شورای اطلاع رسانی و سخن‌گوی وزارت صنعت، سفیر ایران در آذربایجان، ساحل بابایف، معاون وزیر اقتصاد و معاون شرکت نفت و گاز سوکار اذربایجان حضور داشتند.

شرکت های ایرانی حاضر در نمایشگاه در حوزه های خودروسازی، انرژی، نفت و گاز، پتروشیمی، مهندسی ساختمان و تاسیسات آب درمساحتی بالغ بر ۱۲۰۰متر مربع طی سه روز از۲۹ تا۳۱ شهریور توانمندی های خود را به نمایش می گذارند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس