تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴

وزیر راه و شهرسازی امروز هم در مراسمی بر صحبت‌های روز گذشته خود صحه گذاشت و گفت که آنچه منافع مردم را حفظ می‌کند نه قیمت‌گذاری اجباری که بالابردن حق انتخاب آنهاست که این موضوع جز با افزایش فضای سرمایه‌گذاری‌های جدید امکان‌پذیر نیست.

به گزارش “گذارخبر”  روز گذشته عباس آخوندی وزیر راه و و شهرسازی در ادامه جریان قیمت‌گذاری و آزادسازی قیمت بلیت قطار و پیش از آن هواپیما خطاب به سازمان حمایت مصرف کننده اعلام کرد که باید بساط قیمت‌گذاری‌ها برچیده شود.

درمراسم روز گذشته، وزیر راه و شهرسازی از ادامه قیمت‌گذاری‌ها توسط دولت انتقاد کرد و گفت که با وجود اینکه امام راحل در نامه خود به رهبر وقت شوروی رسماً اعلام کردند نظام سوسیالیستی و مارکسیستی به تاریخ پیوسته هنوز کسانی هستند که می‌خواهند با استفاده از رژیم قیمت‌گذاری اقتصاد را مدیریت کنند.

او اما امروز نیز در یک مراسم دیگر تاکید کرده است که این قیمت‌گذاری باعث شده سرمایه‌گذاری در ایران سرکوب شود و به جای شکل‌گرفتن فضای رقابتی تنها انحصارها شکل پیدا کند، این در شرایطی است که اگر دولت می‌خواهد حمایتی انجام دهد باید آن را به شکل یارانه مستقیم ارائه کند.

وی با بیان این‌که وزارت راه آزاد‌سازی را در تمام عرصه‌های حمل‌ونقل پیگیری می‌کند، ادامه داد: وظیفه ما توسعه ایران است و این مساله جز با میدان‌دادن به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست.تنها برای همین ۲۰۰ واگن ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری احتیاج است که این موضوع قطعا از اختیار دولت خارج است.

او با اشاره به ورود سازمان حمایت به قیمت‌گذاری بلیت قطار اشاره کرد و گفت: عده‌ای در کشور به دنبال ادامه‌دار بودن نگرش‌های سوسیالیستی و مارکسیستی هستند تا نرخ‌گذاری و کنترل قیمت‌ها را ادامه دهند و مانع توسعه شوند. این بساط حضراتی که دست در جیب مردم می‌کنند فقط ادامه نگرش‌های سوسیالیست و مارکسیست است در حالی که مدعی طرفداری از مردم هستند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از برنامه اول توسعه اعلام شد که نظام قیمت‌گذاری باید برچیده شود، این نظام آموزه سیستم سوسیالیست و مارکسیست است، ۲۵ سال در همه برنامه‌های توسعه به این موضوع تاکید شد اما هنوز این داستان مانع توسعه کشور است.

آخوندی تاکید کرد: اگر دنبال حمایت از مصرف کننده هستیم، ارتقای کیفیت، عرضه خدمات مناسب و ایمنی بالا نشان از حمایت از مصرف کننده دارد.

آن طور که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، او با انتقاد از اینکه سازمان حمایت هیچ‌گاه نتوانسته از مصرف کننده حمایت کند، گفت: پیشنهاد می‌دهم چنین سازمان‌های سوسیالیستی و مارکسیستی قیمت‌گذاری نظیر سازمان حمایت مصرف کننده منحل شود و باید این پیشنهاد را به مجلس هم بدهیم تا بساط این تعالیم مارکسیستی و سوسیالیستی جمع شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچکس به دنبال بازار عوام فریبانه نیست، گفت: ما نباید از چنین حرکات عوام فریبانه بترسیم و قطعاً با قدرت پیش می‌رویم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نمی‌توان بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور اوضاع را مدیریت کرد، تاکید کرد: عده‌ای از دوستان تصور می‌کنند که می‌توانند با کردن دست‌هایشان در جیب مردم و با دادن پوز حمایت از مصرف‌کننده اقتصاد را مدیریت کنند. در شرایطی که این موضوع صحت نداشته و نتیجه عملکرد آنها در این سال‌ها مشخص است.

، وزیر راه و شهرسازی از معدود مقامات دولتی است که تاکنون به این صراحت در خصوص عوارض قیمت‌گذاری دستوری دولتی سخن می‌گوید و خواستار برچیده شدن ته مانده‌های سوسیالیسم و مارکسیسم از اقتصاد ایران می شود.

آنگونه که خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، آخوندی در این گردهم‌آیی به شرایط نامناسب اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: سازمان‌های قیمت‌گذاری که نگرش سوسیالیستی و مارکسیستی دارند، باید منحل شوند و در این باره پیشنهاد می‌کنم مجلس ورود کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس