تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] بعداز ظهر امروز دومین مزایده بزرگ سازمان خصوصی سازی به ارزش تقریبی ۱۵۰۰ میلیارد تومان برگزار خواهد شد. جعفر سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درخصوص دومین مزایده بزرگ سازمان خصوصی سازی که بعداز ظهر امروز (ساعت۱۴) در سازمان خصوصی سازی برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مزایده به ارزش تقریبی ۱۵۰۰ میلیارد تومان […]

[ad_1]

بعداز ظهر امروز دومین مزایده بزرگ سازمان خصوصی سازی به ارزش تقریبی ۱۵۰۰ میلیارد تومان برگزار خواهد شد.

جعفر سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درخصوص دومین مزایده بزرگ سازمان خصوصی سازی که بعداز ظهر امروز (ساعت۱۴) در سازمان خصوصی سازی برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مزایده به ارزش تقریبی ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که متشکل از ۹ بنگاه و شرکت و کشتارگاه است.


وی افزود: امروز ۴ کشتارگاه از اقلیم فارس، یاسوج، ایلام و شهرکرد به مزایده می‌رود که سه کشتارگاه اولیه به ارزش ۱۰ میلیارد تومان و کشتارگاه شهرکرد ارزشی معادل ۱۵ میلیارد تومان دارند.


سبحانی خاطر نشان کرد: این شرکت‌ها صد درصد دولتی هستند که به بخش خصوصی واگذار خواهند شد.


وی ادامه داد: همچنین ۹۲ درصد از شرکت نساجی قائمشهر به ارزش ۲۹ میلیارد تومان نیز واگذار می‌شود.


مشاور سازمان خصوصی‌سازی در مورد ارائه تسهیلات برای واگذاری‌ها نیز افزود: ۴ کشتارگاه و شرکت نساجی با ۵ درصد وجه نقد و اقساط ۸ ساله واگذار می‌شود و دو شرکت دیگر (مجتمع اسفراین به ارزش هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و لوله گستر اسفراین به ارزش ۲۷۵ میلیارد تومان) با ۱۰ درصد وجه نقد و مابقی در اقساط ۷ ساله واگذار می‌شود.


وی گفت: همچنین ۲۰ درصد از شرکت پالایش پارسیان سپهر نیز که از سهم دولت از گذشته باقی مانده بود و شرکت پیمانکاری آب پیما به ارزش ۱۵ میلیارد تومان و شرکت پیمانکاری زیربنایی به قیمت تقریبی ۴۲ میلیارد تومان به مزایده گذاشته می‌شود.


وی در خاتمه افزود: برگزاری این دست از مزایده‌ها به رونق اقتصادی و حضور بخش خصوصی در کشور کمک خواهد کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس