تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دومین جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار، از اول مهرماه همزمان با بازگشایی مدارس، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تهران و همزمان در ۳۰ شهر دنیا آغاز به کار می کند و ۹ مهرماه با تقدیر از برگزیدگان در شهر بوداپست مجارستان به کار خود پایان می دهد. به گزارش ایسنا، […]

[ad_1]

مسابقه نقاشی کودکان

دومین جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار، از اول مهرماه همزمان با بازگشایی مدارس، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تهران و همزمان در ۳۰ شهر دنیا آغاز به کار می کند و ۹ مهرماه با تقدیر از برگزیدگان در شهر بوداپست مجارستان به کار خود پایان می دهد.

به گزارش ایسنا، دکتر نیما رضایی رییس دومین جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار با اعلام این خبر، گفت: گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی Semmelweis مجارستان و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بیش از ۶۰ نهاد و سازمان دولتی، غیردولتی و انجمن های خیریه داخلی و خارجی با هدف ارتقای روحیه کودکان بیمار از طریق پیوند هنر و سلامت طی فراخوانی از تمامی کودکانی که سابقه بیماری و بستری شدن در بیمارستان داشته اند، خواست با ارسال نقاشی به دبیرخانه این جشنواره، خاطرات و تجربیات دوره درمان خود را ارایه نمایند.

وی افزود: پس از اعلام فراخوان و طی مدت سه ماه بیش از ۱۳۰۰ اثر از ۲۴ کشور دنیا به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و کودکانی از سراسر جهان با استقبالی بی نظیر، ذهنیات و باورهای خود از دوره بیماری، امیدها و دردهای درمان و رابطه بیماران با کادر درمانی و محیط بیمارستانی را در قالب نقاشی به دبیرخانه جشنواره ارایه کردند.

رضایی گفت : از بین آثار دریافتی ۲۰۰ اثر مورد پذیرش داوران داخلی و خارجی جشنواره قرار گرفت که از یکم تا ۱۶ مهرماه به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته جهانی کودک، در تهران و سی شهر دنیا و پایتخت مجارستان به نمایش عموم درخواهد آمد.

رئیس گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد :از بین نامزدهای اصلی جشنواره آثاری از کشورهای  ایران، هنگ کنگ، آلمان، ترکیه، یونان، هندوستان، استرالیا، مجارستان، بلاروس، تونس، بلغارستان، رومانی، آذربایجان و برزیل حضور دارند که در نهایت از ۱۲ اثر برگزیده در چهار گروه سنی، ۹ مهر ماه با اهدای هدیه و تندیس جشنواره در بوداپست تقدیر می شود.

گفتنی است نخستین جشنواره نقاشی کودکان بیمار سال ۱۳۹۴ توسط گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران به میزبانی ایران برگزار شد وکودکان ۲۶ کشور جهان با ارسال نزدیک به ۱۰۰۰ اثر در آن شرکت کردند. مراسم اختتامیه دوره نخست با حضور وزیر بهداشت، مسوولان حوزه سلامت و برخی سفیران مقیم در ایران  ۱۶ مهرماه ۱۳۹۴ همزمان با روز جهانی کودک، برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس