تاریخ انتشار: ۲۰ خرد ۱۳۹۵

– معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: پس از چند سال از تعطیلی شورای اجتماعی کشور و نبود نگاه اجتماعی به مباحث بار دیگر در دولت تدبیر و امید این روند احیا و به چرخه مطالعاتی کشور برگردانده شد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
محمد ابراهیم الهی تبار شامگاه چهارشنبه در آیین معارفه مدیر کل بهزیستی استان همدان گفت: دولت جامعه را به مسائل اجتماعی حساس کرده و فضای جدیدی برای طرح مسائل اجتماعی در کشور ایجاد شده است.
وی ادامه داد: از سال گذشته مسئولان ارشد کشور سه بار خدمت مقام معظم رهبری رسیده اند که در این دیدارها مشکلات اجتماعی موجود مطرح شده است.
وی عنوان کرد: امروز دولت، دستگاه قضایی و در راس آنها مقام معظم رهبری با نگاه ویژه ای مسائل اجتماعی را دنبال می کنند چرا که وضع مناسبی در حوزه مسائل اجتماعی نداشته و حاشیه‌ نشینی، وضعیت اعتیاد و بیکاری در کشور، وجود زنان سرپرست خانوار، میلیون‌ها پرونده قضایی در کشور، ۶۰۰ هزار ورودی به زندان‌های کشور و رسوب ۲۰۰ هزار نفری در زندان‌ها نیازمند توجه بیشتر است.
وی ادامه داد: وضعیت طلاق در جامعه مسئولان را بر آن داشت که طرحی اثرگذار و نو در این حوزه داشته باشند.
الهی تبار با بیان اینکه مقام معظم رهبری با نگاهی تیزبینانه مسئولان اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس را به مباحث اجتماعی حساس کردند تصریح کرد: سکونت گاه های غیر رسمی یا حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ یکی از این مشکلات اجتماعی است که به تازگی برای رفع آن دو هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که امیدواریم با طرح های پیشنهاد شده سهم خوبی به استان همدان تعلق بگیرد.
وی گفت: مطالعات طلاق در استان همدان به عنوان یکی از معضلات جامعه انجام شده که امیدواریم با این مطالعات حرکت خوبی در کاهش و ماندگار کردن خانواده ها ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: همدان از نظر توانمندی در حوزه اجتماعی به پایلوت کشوری تبدیل شده و اقدام موثری در راه بهبود وضعیت اعتیاد انجام داده است.
وی با بیان اینکه بهزیستی می تواند دچار رسوب شود اضافه کرد: مدیریت این سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با نگرش نظام به مسائل اجتماعی می تواند نقش خود را ایفا کند.
وی ادامه داد: ایجاد مرکز بازپروری مرکز غرب کشور در استان همدان ظرفیت مناسبی در اختیار استان همدان است و وجود مراکز متعدد و آسایشگاه نگه داری از افراد آسیب دیده در استان موید این قضیه است.
وی گفت: یکی از خیران استان همدان برای ایجاد یکی از مراکز نگهداری سالمندان اعلام آمادگی کرده است که در حال حاضر در جنوب استان مرکز سالمندان وجود دارد اما نیازمند ساخت این مراکز در شمال و مرکز استان هستیم.
۱۶۰ هزار نفر در استان همدان از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند که ۳۵ هزار نفر از آنها را افراد دارای معلولیت تشکیل می‌دهند.
در این آیین با تقدیر از زحمات اکبر سوری سکان هدایت اداره کل بهزیستی استان همدان به حمیدرضا الوند سپرده شد.
۷۵۳۰/۶۹۹۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس