تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون وزیر بهداشت گفت: اگر دولت یا مجلس برای بودجه سال ۹۶ اعتبارات لازم را بدهند، دو واکسن (روتاویروس و نموپوک) به واکسیناسیون نوزادان کشور اضافه می‌شود. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از تسنیم، علی اکبر سیاری در حاشیه مراسم افتتاح بخش‌های جدید نوزادان و بزرگترین «PICU» کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ […]

[ad_1]

معاون وزیر بهداشت گفت: اگر دولت یا مجلس برای بودجه سال ۹۶ اعتبارات لازم را بدهند، دو واکسن (روتاویروس و نموپوک) به واکسیناسیون نوزادان کشور اضافه می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از تسنیم، علی اکبر سیاری در حاشیه مراسم افتتاح بخش‌های جدید نوزادان و بزرگترین «PICU» کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به درخواست دکتر مرندی ــ رئیس فرهنگستان علوم پزشکی درباره اضافه شدن دو واکسن جدید نوزادان به واکسن‌های کشور گفت: در مجموع ۱۳ واکسن در دنیا برای واکسیناسیون کودکان وجود دارد که تا قبل از انقلاب فقط ۶ واکسن از آنها برای واکسیناسیون نوزادان و کودکان وجود داشت ولی بعد از انقلاب سه واکسن دیگر به آن اضافه شد و در طرح تحول سلامت یک واکسن دیگر (واکسن پنتاوالان) نیز به آنها اضافه شد.

سیاری ادامه داد: اکنون ۱۰ واکسن برای واکسیناسیون نوزادان در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و ورود ۲ واکسن دیگرهم به نظام واکسیناسیون کشور تصویب شده است که شامل واکسن روتاویروس و نموپوک است اما به‌علت اینکه اعتبار کافی نداریم، هنوز نتوانستیم این واکسن‌ها را اضافه کنیم.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر دولت یا مجلس در این باره برای بودجه سال ۹۶ اعتبارات لازم را بدهند، این دو واکسن روتاویروس و نموپوک را نیز به واکسیناسیون نوزادان کشور اضافه می‌کنیم.

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس