تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۴
رئیس سازمان صداوسیما:

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه «اکنون دوره‌ای است که جمع‌بندی مذاکرات ۱+۵ باید در مراجع قانونی بررسی شود»، گفت: این بررسی باید عمیق و همه‌جانبه باشد و در چنین دوره‌ای امکان آن نیست که صرفا حرف‌های موافقان مذاکرات مطرح شود.

به گزارش گذارنیوز محمد سرافراز که عصر روز گذشته در نشست کمیسیون فرهنگی مجلس حضور یافته بود، پس از این نشست در گفت‌وگویی درباره رویکرد سازمان صدا و سیما در پوشش و پخش روند مذاکرات هسته‌ای در وین گفت: پوشش رسانه ملی درخصوص انعکاس ۱۸ روز مذاکرات وین گسترده و مناسب بود؛ خبرنگاران مختلف در مصاحبه‌های متعدد آن چیزی را که تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان، رئیس‌جمهوری و بقیه اعضای دولت مطرح کردند، پخش شد و صداوسیما زوایای مثبتی را که آنها تشریح می‌کردند، انعکاس می‌داد.

رئیس سازمان صدا و سیما، یادآور شد: این رویکرد به آن معنا نیست که دیدگاه‌های طرف غربی و آمریکایی‌ها درباره مذاکرات منعکس نشود زیرا به هر حال آنها نیز اظهاراتی دارند و تهدیدهایی را در قبال سیاست‌های ایران انجام می‌دهد که قرار نبوده از سوی صداوسیما سانسور شود.

وی تأکید کرد: باید مردم نسبت به اظهارات طرف غربی و نیز دیدگاه‌های کارشناسان داخل کشور در خصوص این مذاکرات آگاه باشند ولی عده‌ای توقع دارند فقط حرف‌های موافقان مطرح شود و پوشش صداوسیما یک طرفه باشد؛ که این امر رویکرد ما نبوده است.

سرافراز به خانه ملت، گفت: اکنون دوره‌ای است که جمع‌بندی مذاکرات ۱+۵ باید در مراجع قانونی بررسی شود؛ لذا این بررسی باید عمیق و همه‌جانبه باشد و در چنین دوره‌ای امکان آن نیست که صرفا حرف‌های موافقان مذاکرات مطرح شود.

رئیس سازمان صداوسیما در ادامه با اشاره به انتقادات اخیر دولت نسبت به رویکرد صداوسیما در انعکاس نظرات مخالفان مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: نگاهی بین برخی از دولتی‌ها نسبت به صداوسیما وجود دارد که معتقدند باید آنقدر سطح توقع از صداوسیما بالا رود که این سازمان همیشه بدهکار جلوه داده شود تا دولت به وظایف قانونی خود در قبال رسانه ملی برای تأمین بودجه آن عمل نکند؛ لذا اهداف دولت و چنین اظهاراتی سیاسی بوده و واقعی نیست.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس