تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۴

حسن رنجبر فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای سیاست گذاری حزب اراده ملت گفت: مخالفان توافق برای تضعیف دولت، به افزایش انتظارات در مردم دامن می‌زنند.

به گزارش گذارنیوز دکتر حسن رنجبر عضو شورای سیاست گذاری حزب اراده ملت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا  افزود: دیپلماسی هسته‌ای و اهمیت تاریخی آن در مذاکرات وین به عنوان یه سرفصل تاریخی در ۱۰۰ سال گذشته است و باید از این زاویه به این رویداد نگاه کنیم زیرا این توافق تحولی در تاریخ ۱۰۰ سال گذشته کشور ما بود.

وی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای نوعی ورود مجدد ما به عرصه دیپلماسی جهانی است، افزود: مذاکرات هسته‌ای به سرانجام خوبی برای کشور ما رسید و فضا از این طریق برای ورود مجدد ما به عرصه دیپلماسی جهانی و تعامل با کشور‌های دنیا مهیا شده است. توافق هسته‌اى مخالفان سرسختى مخصوصا در منطقه دارد.

رئیس کمیته انتخابات حاما اظهار کرد: برخی از کشور‌های دنیا نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی نقش پررنگی داشته باشد و همچنان دنبال انزواى ایران هستند، زیرا این کشورها نان انزوا و تحریم ایران را می‌خورند.

تک قطبی کردن سیاست در کشور خطرناک است

وی به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند اشاره کرد و گفت: کشور وارد دوران و شرایط جدیدی شده و ما در این دوره جدید مجلسی می‌خواهیم که این دوره جدید و شرایط تاریخی که ما در آن قرار داریم را درک کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: مجلسی که نخواهد رای مردم را درک کند و بدون توجه به مردم و خواست همگانی مسیر خود را ادامه دهد هزینه زیادی را به کشور تحمیل خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم مانند سال ۹۲ و انتخاب دولت تدبیر و امید، مردم مجلسی را به وجود آورند که کارشناس و خردگرا باشد و با رویکردی اعتدالی شرایط جهانی را در ک کند. همچنین به دور از اهداف شخصی و جریانی به فکر مردم باشد و از فضای جمهوری اسلامی برای تعامل با جهان استفاده کند.

عضو شورای سیاست گذاری حاما با بیان اینکه تک قطبی کردن سیاست در کشور خطرناک است، ادامه داد: بر اساس تحولات چند سال اخیر کشور به‌ ویژه ۸ سال دولت نهم و دهم هیچ جناحی به تنهایی نمی‌تواند مشکلات جامعه را حل کند لذا باید از همه اقشار و جناح‌ها در مدیریت کشور حضور داشته باشند.

این فعال سیاسی، استفاده از فضای جمهوری اسلامی در دیپلماسی جهانی و گسترش روابط بین‌المللی را نیازمند اجماعی جمعی در داخل دانست و گفت: نقش اصلاح‌طلب‌ها در استقرار دولت تدبیر و امید بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلب‌ها باید با اتحاد و همبستگی پا به انتخابات بگذارند، خاطرنشان کرد: انتخابات پیش‌رو رقابتی و سخت است و تجربه به اصلاح‌طلب‌ها ثابت کرده که باید با هماهنگی و اتحاد پا به مبارزات انتخاباتى بگذارند تا بتوانند پیروز انتخابات شوند.

مخالفان توافق دنبال افزایش سطح انتظارات در مردم هستند

مسئول ستاد انتخابات حاما درباره آینده کشور پس از توافق هسته‌ای با ۵+۱ خاطرنشان کرد: انتظارات و سطح توقع مردم باید به گونه‌ای شکل گیرد که برای توسعه پایدار کشور مشکل ایجاد نکند اما متاسفانه توسط عده‌ای شرایط به گونه‌ای  در حال رقم خوردن است که باید از فردای اتمام مذاکرات تحول در کشور ایجاد شود.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: مخالفان توافق دنبال افزایش سطح انتظارات در مردم هستند. و می‌خواهند این دولت مشکلاتى را که دولت مورد حمایت آنها در مدت هشت سال بوجود آورد چند ماهه حل کند، در حالی که دولت قبلى با در اختیار داشتن درآمد افسانه‌اى نفت، کشورى بحران زده به دولت دهم تحویل داد. امروز حامیان آن دولت درخواست حل آنى مشکلات را دارند.

وی با بیان اینکه به صورت کلی بسیاری از مسئولان و مردم با توافق موافق هستند، بیان کرد: با توجه به حمایت‌های مقام معظم رهبری و نقش ایشان در پیشبرد مذاکرات و دیپلماسی جمهوری اسلامی به تصویب توافق در مجلس خوش بین هستیم اما عده‌ای به فکر اهداف خود هستند و به منافع ملی فکر نمی‌کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس