تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی دولت عراق ادامه حضور نیروهای نظامی ترکیه را در اراضی شمال عراق حاوی پیام های منفی دانست و گفت که حضور نظامیان ترکیه بر روند عملیات موصل اثر منفی می گذارد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، ‘سعد الحدیثی’ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری ‘المعلومه’ عراق گفت که مصوبه پارلمان […]

[ad_1]

سخنگوی دولت عراق ادامه حضور نیروهای نظامی ترکیه را در اراضی شمال عراق حاوی پیام های منفی دانست و گفت که حضور نظامیان ترکیه بر روند عملیات موصل اثر منفی می گذارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، ‘سعد الحدیثی’ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری ‘المعلومه’ عراق گفت که مصوبه پارلمان ترکیه در خصوص تمدید یکساله حضور نیروهای نظامی ترکیه در شمال عراق حاوی پیام منفی است و بر روند عملیات موصل اثر منفی می گذارد.
الحدیثی تاکید کرده است که نیروهای نظامی ترکیه بدون اطلاع و موافقت بغداد وارد اراضی عراق شده اند و مصوبه پارلمان ترکیه در خصوص تمدید حضور یکساله نظامیان آنها در عراق، تصمیم اشتباهی است.
وی اضافه کرد که عراق امیدوار بود که از سوی ترکیه همکاری و درک مثبتی ببیند و نیروهایش را از خاک عراق خارج کند.
سخنگوی دولت عراق تاکید کرد که حضور نیروهای ترکیه در شمال عراق نقض حاکمیت ملی و تهدید منافع دو ملت عراق و ترکیه و حسن همجواری است.
سعد الحدیثی گفته است که دولت عراق از تمامی حقوق قانونی خود از طریق سیاسی، دیپلماسی و اقتصادی برای بیرون کردن نیروهای نظامی ترکیه از شمال عراق تلاش می کند.
بعد از مصوبه پارلمان ترکیه در خصوص تمدید یکساله نظامیان آنها در شمال عراق، ‘رجب طیب اردوغان’ رییس جمهور ترکیه دیروز در اظهاراتی گفته بود که ترکیه در عملیات آزاد سازی موصل شرکت می کند.
صدها تن از نظامیان ترکیه از اواخر ۲۰۱۵ تا به امروز در پادگان ‘بعشیقه’ در شمال موصل در ۱۰۰ کیلومتری عمق اراضی عراق مستقر هستند و به رغم مطالبات مکرر بغداد اما آنکارا از خروج این نیروها از اراضی عراق خودداری کرده است.

۲۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس