تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران سید مصطفی موسوی تشکیل کنسرسیوم را سبب رشد و تقویت صنایع کوچک دانست و اظهار کرد: با تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی، قدرت چانه‌زنی صنایع کوچک افزایش می‌یابد. وی با اشاره به اقدامات مؤثر وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران سید مصطفی موسوی تشکیل کنسرسیوم را سبب رشد و تقویت صنایع کوچک دانست و اظهار کرد: با تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی، قدرت چانه‌زنی صنایع کوچک افزایش می‌یابد.


وی با اشاره به اقدامات مؤثر وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در برنامه‌ریزی صورت گرفته در تقویت تولید، افزود: تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی، خرید مواد اولیه و فروش سبب می‌شود تا مشکلات واحدهای تولیدی کوچک رفع شود تا بتوانند قدرت چانه‌زنی خود را بالا ببرند و از بانک‌های عامل هم تسهیلات مناسبی دریافت کنند.


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران یکی از ثمرات تشکیل کنسرسیوم را خرید و تقسیم مواد اولیه در بین اعضاء دانست و تصریح کرد: با اجرای این سیاست، صنایع کوچک می‌توانند به‌خوبی رشد کرده و بارور شوند و به صنایع بزرگ‌تر تبدیل شوند.


وی تأکید کرد: از ابتدای امسال دولت طرح رونق تولید را در دست اقدام دارد و جلسات ستاد تسهیل با حضور استاندار و مسؤولان اجرایی و بانک‌ها تشکیل می‌شود.


موسوی ادامه داد: هدف از اجرای طرح رونق، حل مشکل واحدهای تولیدی کوچک است که زیر ۵۰ نفر نیروی کار دارند و تا سقف ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات می‌گیرند و به واحدهایی که ۵۰ تا ۱۰۰ نفر نیروی کار دارند تا سقف ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.


وی بیان کرد: در طرح رونق تولید، واحدهایی که مشمول این تسهیلات می‌شوند باید بازار فروش را دارا باشند یعنی اگر تکنولوژی خوب و بازار مناسبی نداشته باشند تزریق نقدینگی نه‌تنها مشکلات آنان را حل نمی‌کند بلکه مشکلات این‌گونه واحدها را مضاعف می‌کند.


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران خاطرنشان کرد: واحدهایی که بدهی یا چک برگشتی دارند، مانعی برای دریافت تسهیلات آنها نیست.


موسوی یکی از اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و به‌تبع آن شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را اجرای دستورالعمل اعطای مشوق‌های ویژه به واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و گفت: براساس این دستورالعمل، واحدهایی که بدهی دارند، در صورتی‌ که اصل بدهی را پرداخت کنند تا ۹۰ درصد جرائم و دیرکرد آنان مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس