تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۴
کوثری:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ادامه ساخت و ساز در موسم حج هیچ ضرورتی نداشت، گفت: دولت سعودی لیاقت خادمی حرمین شریفین را ندارد و باید پروژه‌های ساختمانی را در ایام حج متوقف می‌کرد.

به گزارش “گذارخبر” اسماعیل کوثری درباره حادثه شب گذشته در خانه خدا گفت: زمانی‌که حجاج در خانه خدا هستند، خانه‌ای که خداوند آن را امن کرده است، چنین حادثه‌ای رخ می‌دهد بیانگر بی‌لیاقتی مسئولان سعودی در مدیریت حج و حفظ امنیت جانی زائران است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: دولت سعودی لیاقت خادمی حرمین شریفین را ندارد زیرا هر سال به یک طریقی زوار را آزار می‌دهند. یکبار با قتل‌عام حجاج ایرانی که ۴۰۰ نفر شهید شدند، یکبار در منا چادرها آتش می‌گیرد و اینبار هم اینگونه جرثقیل سقوط می‌کند و صدها تن از حجاج کشته و مجروح می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: این دولت سعودی واقعا لیاقت کشورداری و مسئولیت یک ملت را ندارند و باید کنار بروند و افراد دیگری جایگزین آنها شوند.

کوثری تصریح کرد: باید مدیریت حج به گونه ای شود که حجاج وقتی در حریم امن الهی قرار می‌گیرند بابت بی‌کفایتی مسئولین و بروز چنین حادثه‌هایی نگرانی نداشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ادامه دادن ساخت و سازها در ایام حج توسط دولت سعودی هیچ ضرورتی نداشت و آنها فقط این قصد را دارند که به حجاج نشان دهند چقدر با سرعت کار می‌کنند در صورتیکه باید در ایام حج این پروژه‌ها را متوقف کنند و باید پیش‌بینی وقوع این حوادث را می‌کردند.

شب گذشته به علت وقوع طوفان شدید در مکه جرثقیل بالابری که برای انجام پروژه‌های ساخت و ساز اطراف مکه بود در بیت‌الله الحرام سقوط کرد و بر اثر آن صدها تن از حجاج کشته و مجروح شدند.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس