تاریخ انتشار: ۰۱ خرد ۱۳۹۴

نسبت رشد بدهی های بخش دولتی به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی تقریبا دو برابر بدهی بخش غیر دولتی افزایش داشته است. به گزارش گذارنیوز  بنا بر آمارهای اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بدهی بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به بانک مرکزی در پایان بهمن ماه سال گذشته به ۸۴۹۶۸۲،۳ […]

نسبت رشد بدهی های بخش دولتی به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی تقریبا دو برابر بدهی بخش غیر دولتی افزایش داشته است.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-05-22 11:32:41Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com„”ÿ²g

به گزارش گذارنیوز  بنا بر آمارهای اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بدهی بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به بانک مرکزی در پایان بهمن ماه سال گذشته به ۸۴۹۶۸۲،۳ میلیارد ریال رسیده که نسبت به بهمن ماه سال ۹۲ ۳۷ درصد بیشتر است.

به این ترتیب در دوره زمانی اسفند ۹۲ تا بهمن ماه ۹۳، بیش از ۲۵ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان به مجموع بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی اضافه شده که از این میزان سهم بانک‌های تخصصی (توسعه صادرات، مسکن، توسعه تعاون، صنعت و معدن، کشاورزی) ۳۷۱ میلیارد تومان، بانک‌های تجاری دولتی (ملی و سپه) ۷۷۱۷ میلیارد تومان و سهم بانک‌های غیردولتی ۱۷ هزار و ۳۳۲ میلیارد تومان است.

بدهی بخش دولتی اعم از دولت و شرکت های دولتی به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نیز در پایان بهمن سال گذشته نسبت به اسفند سال ۹۲ حدود ۲۹ درصد افزایش یافته و به ۹۸۲۱۷۷،۹ میلیارد ریال رسیده است. از این مقدار ۹۵۵۵۶۸،۹ میلیارد ریال بدهی مستقیم دولت از بابت اوراق مشارکت بخش دولتی و ۲۶۶۰۹ میلیارد ریال آن هم بدهی شرکت های دولتی است.

بنا بر این گزارش، بدهی بخش غیردولتی به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در بهمن ماه سال ۹۳ به ۵۱۸۶۸۸۹ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده که ۱۳٫۹ درصد بیشتر از پایان سال ۹۲ است.

جمع کل  دارایی های بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی در پایان بهمن ماه سال ۹۳ به ۱۵۴۱۲۵۹۹ میلیارد ریال رسیده است. این مقدار حدود ۱۵٫۷ درصد بیشتر از پایان سال ۹۲ است.

مجموع بدهی بانک‌های غیردولتی و مؤسسات اعتباری از ۲ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان در پایان اسفند سال ۹۲ به ۱۹ هزار و ۴۴۹ میلیارد تومان در پایان بهمن ۹۳ رسیده است.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس